Nisan 1, 2023

Ordu Stadyumu’nda En Büyük Sorun Altyapı Zemini !

Ordu’da açılışı yılan hikayesine dönen Yeni Ordu Stadyumu’nun henüz açılışının neden yapılmadığı ortaya çıkarken, zeminin çürük çıktığı öğrenildi.

2017 yılında Orduspor’un 2025 yılına kadar sözleşmeli olduğu tesislerin yıkılması ve ardından aynı bölgeye Yeni Ordu Stadyumu yapılması için ilk kazma vurulurken, 180 gün içerisine tamamlanacağı açıklanan stadyum 2021-2022 sezonuna da yetiştirilmedi.

Altınordu İlçesi Durugöl Mevkii’nde deniz kenarında 20 Bin kişilik kapasite ve ayrıca içerisinde Spor Lisesi de barındıracağı açıklanan Yeni Ordu Stadyumu’nun altyapısında büyük sorunlar olduğu ortaya çıktı. Stadyum yapımı esnasında zeminin o yapıya uygun olmadığı anlaşılmış ve güçlendirme çalışmaları yapılmıştı. Ancak yüzde 95’inden fazlasının hazır olduğu Stadyum için Bakanlığın yaptığı incelemeler sonucunda stadyum altyapı zeminine çürük raporu çıktığı öğrenildi.

Stadyumun Ordu 19 Eylül Stadyumu gibi Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne değil direkt olarak Gençlik ve Spor Bakanlığını’na ait olmasından dolayı, bakanlık yetkililerinin raporlarının olumsuz olduğu ve eksiklerin tamamlanması için süre verdiği öğrenildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının 2017 yılında yatırım programına aldığı ve 103 milyon liralık bütçesiyle tek yatırım olan Ordu Stadyumu hakkında son resmî açıklamalarda 161 milyon 752 bin TL harcama yapıldığı ve bu rakamın artmasına kesim gözüyle bakılıyor.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!