• Ocak 12, 2020
  • No Comment
  • 78

Ordu’da Güreş Heyecanı

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığınca Ordu’da düzenlenen Okul Sporları Güreş Gençler (A) Grup Müsabakaları, dün düzenlenen açılış…

 Ordu’da Güreş Heyecanı

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığınca Ordu’da düzenlenen Okul Sporları Güreş Gençler (A) Grup Müsabakaları, dün düzenlenen açılış seremonisi ile start aldı. 13 ilden 273 sporcunun katılığı müsabakalarda birbirinden heyecanlı mücadeleler yaşandı.

Güreş müsabakalarının açılış konuşmasını yapan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Ordu her gün bin 500 güreşçisi ile olimpiyat aşkını tutuşturan, Türk bayrağını dünyada dalgalandırmak aşkıyla sporcularını mindere çıkartan bir il. Bundan sonrada destekler ile de Ordu’muzda güreşimiz daha büyük bir ivme kazanacak. Gerek Türkiye’de, gerek Avrupa’da, gerekse de dünyada olsun ülkemizin yüz akı olacaktır. Bizler bu doğrultuda çalışıyoruz” dedi.

Okul sporları ivme kazandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Dairesi Başkanı Hakan Bebek ise, “Okul sporları her geçen gün ülkemizde ‘okullardan olimpiyatlara’ sloganıyla çok güçlü bir ivme ile istenilen noktaya emin adımlarla yürümektedir. Bu konuda gerekli hem mevzuat hem de lisans alma ile ilgili gerekli çalışmalar en hızlı şekilde şu anda yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Amacımız siz değerli sporcularımızın sportif hayatlarına katkı sağlamak. Bizler bunun için çalışıyoruz” diye konuştu.

Güreş gurur kaynağı olan spor dalı

Ordu Vali Yardımcısı Ekrem Ballı da, “Güreş ülkemiz ve milletimiz için gurur kaynağı olan bir spor dalı. Biliyorsunuz ülkemizden çıkan dünya ve olimpiyat şampiyonu güreşçilerimiz dünyaya Türk gibi kuvvetli sözünü söyletebilmişlerdir. Sizin içinizden de biz inanıyoruz ki Avrupa, Dünya, Olimpiyat şampiyonları çıkacaktır. Müsabakada kaybetmek çok önemli değil. Önemli olan ümidi ve mücadele azmini kaybetmemektir. O yüzden yenmek çok önemli ama yenilmek her şeyin kaybedildiği anlamına gelmez” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından müsabakalara devam edildi. Dereceye giren sporculara ise protokol tarafından ödülleri verildi.

ORDU OLAY

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir