Mayıs 29, 2023

“Ordu’da Spor Gelişiyor”

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, özellikle son yıllarda Ordu’ya aldıkları organizasyonların ortada olduğunu belirterek, sporcu ve antrenör sayısında da artış yaşadıklarını söyledi.

Şimdiye kadar çok sayıda organizasyona ev sahipliği yaptıklarını aktaran Genç, her ilçede farklı etkinlikler yaptıklarının altını çizdi.

“Ordu’nun tanıtımı açısından önemli”

Hem sporu popüler hale getirip hem de yaptıkları organizasyonlarla ekonomiye katkı sunduklarına değinen Genç; “Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Ordumuzda özellikle Ordu adı konuşulunca spor konuşulsun istiyoruz. Bu manada da önceliklerimiz var. Bunlar her aileden bir çocuğun mutlaka lisanslı olarak faal spor yapması. Buna ulaşmak içinde ‘Her çocuk bir yetenektir, yeter ki keşfedilsin’ projesi kapsamında 19 ilçemizde tanıtım yapıyoruz. Antrenörlerimizin, antrenman saati bilgilerini, telefonlarını ve neden çocukların spor yapması gerektiğiyle ilgili broşürü her eve ulaştırmaya çalışıyoruz. Yine sporu popüler hale getirmek için Ordu ekonomisine katkı sunması açısından yine Ordu’nun tanıtımını yapması açısından da büyük spor organizasyonlarına önem veriyoruz. Bunların başında da birçok organizasyon yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

“Organizasyonlar devam edecek”

Yaptıkları ve yapacakları faaliyetlerden bahseden Genç, şunları kaydetti; “2019 yılında Okul sporlarında Judo Türkiye Şampiyonası, Hentbol Yarı Finalleri yine Teakwondo Finalleri, Güreş Türkiye Şampiyonası yapıldı. Okçuluk Türkiye Şampiyonası’nı de gerçekleştirdik. Özellikle farklı branşlarda etkinlikler yapıyoruz. Örneğin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında çevre illerinde katıldığı Ulugöl Tabiat Parkı Yol Koşusunun üçüncüsü yapılacak. Yine Mesudiye’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Yol Koşusunun ikincisi yapılacak. Yine 30 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde Minikler Türkiye Okçuluk Şampiyonasının Ordu’da yapılması için şuanda görüşmelerimiz devam ediyor. Okçuluk Federasyon faaliyet programında olan Malazgirt Savaşı Ödüllü Okçuluk Kupası 24-25 Ağustos arasında federasyon faaliyet programında. Yani organizasyonlar devam ediyor. Bunun yanı sıra kendimizin de İl Müdürlüğümüz olarak yaptığımız organizasyonlar var. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramının 100. yılında Uluslararası Teakwondo Turnuvası düzenledik. 400’ün üzerinde sporcu katıldı. Azerbaycan Milli Takımı katıldı. Yine bu çalışmalar kapsamında önümüzde 15 Temmuz Şehitleri Anma Turnuvaları yapıldı. Taekwondo, boks, kick boks, judoda etkinliklerimiz oldu.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!