- Temmuz 28, 2023
- No Comment
- 91
Ordulu Başkanın Takımı Türkiye İkincisi Oldu
Ordu Akkuş doğumlu olan ve Ankara ekibi Kavaklıderespor’da uzun süredir başkanlık yaparak takımı Bölgesel Amatör Lig’e çıkaran Fatih Curebal’ın U17…
Ordu Akkuş doğumlu olan ve Ankara ekibi Kavaklıderespor’da uzun süredir başkanlık yaparak takımı Bölgesel Amatör Lig’e çıkaran Fatih Curebal’ın U17 takımı, 2023-2024 sezonunda Türkiye ikincisi oldu.
Futbol oynayan ancak yaşadığı sakatlık nedeniyle futbolu erkenden bıraktıktan sonra futboldan kopamayan il insanı Fatih Curebal, 2009-2010 sezonu başında 1.Lig’de olan Orduspor başkanlığına aday olmuş ancak kaybetmişti. Curebal akabinde 3.Lig’de olan Ünyespor’a adaylığını koyarak kazanmış ve Yeşil-Beyazlı ekipte başkanlık yapmıştı. Curebal, Ankara ekibi Kavaklıderespor’un başkanlığını yaparken takımı başarılı sonuçlara devam ediyor.
Ankara’nın köklü spor kulüplerinden Kavaklıderespor başarılarına bir yenisini daha ekleyerek 2022-2023 Futbol Sezonu Türkiye İkincisi olma başarını gösterdi. U17 kategorisinde normal sezonu Ankara Şampiyonu olarak tamamlayan ve Türkiye Şampiyonası’nda başkent Ankara’yı temsil eden Kavaklıderespor, Aksaray’da oynanan U17 Türkiye Şampiyonası finale kadar yükseldi ancak finalde kaybederek Türkiye ikincisi oldu.
Türkiye şampiyonluğunu çok istediklerini ama ikinci olmanın da önemli bir başarı olduğunun altını çizen Ordu Akkuş doğumlu başkan Curebal “Başkentimize uzun zamandır gelmeyen Türkiye Şampiyonluğunu getirmek isterdik ama olmadı. 2.lik de büyük bir başarı diye düşünüyorum. Çok istedik fakat olmadı. Önümüzdeki seneler bu uğurda mücadelemizi sürdüreceğiz inşallah. Emeği geçen futbolcu kardeşlerimi ve tüm ekibimi kutlarım“ diye konuştu.
SAMET KARADAĞ