Mayıs 28, 2023

”Ordulu Genç İş Adamları Utanmalı”

Orduspor Kulübü’nün, Süper Lig’de fırtına gibi estiği yılların efsane Başkanı Ergin Karlıbel, Ordululara o unutulmaz günleri yaşatan futbolcuları bir araya getirerek iftar yemeği verdi.

1976-80 yılları arasında 2. Lig’de şampiyon olarak Süper Lig’e çıkma başarısını gösteren, ardından başarılı sezonlar geçirerek Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye zor zamanlar geçirten, UEFA Kupası’nda Türkiye’yi temsil eden, Türkiye Kupası’nda Beşiktaş ile final oynayan ’efsane kadro’ iftar yemeğinde bir araya geldi.

Atlıhan Otel’de gerçekleştirilen iftar yemeğine efsane kadrodaki futbolcular katıldı. İftar yemeğinde hasret gideren efsane futbolcu ve yöneticiler eski Başkan Karlıbel’e bu inceliğinden dolayı teşekkür ettiler.

“Öz kaynaklar kullanılmalı”

Orduspor’un UEFA Kupası’nda oynayan kadrosunun her zaman örnek alınması gerektiğini söyleyen efsane Başkan Ergin Karlıbel, “26. kez bir iftarda buluşuyoruz. Ordulu çocukların başarısını devamlı hatırlatmak için bunu yapıyoruz. Ordulu futbolcularımızla 20 yıl biz bu başarıyı yakaladık. Bu gece iftarda bulunan arkadaşlarımızla Bursaspor ve Galatasaray’ı yenerek Türkiye Kupası’nda Beşiktaş ile final oynadık. Karadeniz Güç Birliği kupasını kazandık. Trabzon, Giresun, Rize ve Samsun’u yendik. Son olarak da UEFA Kupası’nda Türkiye’yi ve Ordu’yu temsil ettik. Yeni gençler bundan ışık alması lazım. Ordulu çocukların üzerlerinde durulması halinde çok büyük başarılar yakalayabileceklerine inanmalarını istiyorum. Her şeyden önce kendi çocuklarımızla başarıya gitmeliyiz. Kendi öz kaynaklarımızı lüzumsuz yere heder etmemeliyiz. Orduspor’un son yıllarda başına gelenler, sırf bu anayasayı uygulamadıklarından oldu” dedi.

“Enver Yılmaz şansı iyi kullanılmalı”

Orduspor için rahmetli Ordu Belediye Başkanı Kazım Türkmen ve Enver Yılmaz’ın büyük destekleri olduğunu aktaran Karlıbel, şunları kaydetti; “Yeni Orduspor’un şuan profesyonel liglerde mücadele etmesi büyük başarı. Orduspor’un kuruluşundan bu yana 50 yılı geçti. Hemen hemen 30 yıl içinde yetkili kaldım. Rahmetli Kazım Türkmen’den sonra Orduspor, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın gösterdiği desteği hiç kimseden görmedi. Hem Orduspor hem de Yeni Orduspor, Enver Yılmaz şansını iyi kullanmalı.”

“Ordulu genç iş adamları utanmalı”

Orduspor’un 1.Amatör Küme’ye kadar düşmesinin kendilerini çok üzdüğünü aktaran Karlıbel; “Orduspor’un başkanını tebrik ediyorum. Fakat Ordulu genç iş adamları da utanmalı. Ben 20 yaşında Orduspor’un kuruluşunda bulundum. 30 yaşında şampiyon olduk. 34 yaşında ise Orduspor’u UEFA’ya çıkaran kadronun başkanıydım. Bugün hiçbir Ordulu genç iş adamı Orduspor’a sahip çıkmıyor. İstanbul’dan bir arkadaş Orduspor’a başkan oluyor. Onu tebrik ediyorum, öbürlerini de kınıyorum” diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!