Haziran 8, 2023

Kadınlar U-17 Milli Takımı’nın 30 kişilik aday kadrosunda Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı altyapısından Beren Şeker ve Rüsumat-4 GSK’den Azel Akdeniz davet edildi.

2-6 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da toplanacak olan Kadınlar U-17 Milli Takımı kadrosu açıklandı. Ay-Yıldızlı ekipte, 30 kişilik kamp kadrosunda Ordu Kadın Futbolu’ndan iki isim davet edildi. Kadın Futbolu’nda adından söz ettiren Ünye Gücü FK ve Rüsumat-4 GSK’den Beren Şeker ve Azel Akdeniz, Milli Takım formasını giyecek.

Ünye Gücü Futbol Kulübü’nden yapılan açıklamada Beren Şeker’in Milli Davet alması üzerine “Ünye Gücü FK Kadın Futbol alt yapımızın gurur zamanı. 2016 yılında başlayan kulüp hikayemizin kuşkusuz en önemli başarısı üçüncü sezonumuzda hem kadın futbol hem de kadın voleybolda eş zamanlı olarak 2.Lige yükselmek olmuştu. Bu başarılarımız ile gururlanmış ama buna yenilerini eklememiz gerektiğinin de bilincindeydik. Artık ürün vermemiz gerekiyordu. Alt yapımız bu ürünün tarlası idi, ekmiştik hasat için beklerken güzel haber kadın futbol takımımız teknik sorumlusu Muhammet Kışla’ya geldi. U-17 Milli Takım Teknik Sorumlusu Nazlı Ceylan Demirbağ Samsun bölge seçmelerinde beğendiği geleceğin yıldız adayı 2006 doğumlu alt yapı futbolcumuz Beren Şeker’i kampa davet ediyordu. Diğer yandan yine bölge seçmelerinde beğendim dediği yine 2006 doğumlu futbolcumuz Selin Ocak için de yakın gelecekte aynı daveti yapacaklarının müjdesini veriyordu.” açıklamalarına yer verildi.

Rüsumat-4 GSK antrenörü Hakan Yurdakul ise yaptığı açıklamada: ”2016’dan beri beklenen haber sonunda geldi, kırdık Marmara hegomanyasını. Karadeniz’den de yetenekler olduğunu gördüler ve şimdi ispatlama zamanı. 2005 doğumlu futbolcumuz Azel Akdeniz U17 Kadın Milli Takımı’nın 30 kişilik aday kadrosuna davet edildi. Hepimiz sevinçliyiz. Ama bir o kadar da yetenekli kızlarımızın dışarıda kalmasına üzüntülüyüz. Olsun bu bir başlangıç. Azel’imiz sırtında taşıyacağı yükle bizleri orada en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz” ifadelerine yer verildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!