- Ağustos 19, 2023
- No Comment
- 187
Ordulu Milli Sporcudan Dev Başarı, Paris’e Gidiyor
Hollanda’nın Rotterdam kentinde düzenlenen Avrupa Paralimpik Şampiyonası’nda sahne alan Ordulu Milli sporcu Çağla Baş, final müsabakasında dereceye girdi ve 2024…
Hollanda’nın Rotterdam kentinde düzenlenen Avrupa Paralimpik Şampiyonası’nda sahne alan Ordulu Milli sporcu Çağla Baş, final müsabakasında dereceye girdi ve 2024 Paris Paralimpik Oyunları biletini aldı.
Ordu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi olan Ordulu Çağla Baş, Hollanda’da kota mücadelesi verdi. Hollanda’nın Rotterdam şehrine giden ve Para Atıcılık Avrupa Oyunları için sahne alan Çağla Baş, finale yükselmişti. Çağla Baş, final müsabakasında ise istediğini aldı.
8-20 Ağustos tarihleri arasında katıldığı Avrupa Para Atıcılık Avrupa Oyunları’nda 10 M Havalı Tüfek Kadınlar (R2) SH1 kategorisinde yarışan Milli sporcu Çağla Baş önce finale yükseldi ardından final müsabakasını dördüncü sırada tamamladı ve Paris biletini aldı.
Fransa’nın ilk kez ev sahipliği yapacağı Paralimpik Oyunları Paris’te düzenlenecek. Organizasyon Komitesi, 2024 Paris Paralimpik Oyunları’nın 28 Ağustos-8 Eylül 2024 tarihleri arasında düzenleneceğini açıklarken Ordulu Çağla Baş bu turnuvada yer alacak.
SAMET KARADAĞ