- Temmuz 11, 2023
- No Comment
- 183
Orduspor 1967 A.Ş., Akademi Liglerine Katılacak mı ?
TFF 3.Lig’de mücadele eden Orduspor 1967 A.Ş’de yeni sezonda nasıl bir planlama yapılacağı merak edilirken, altyapı konusunda da akademi liglerine…
TFF 3.Lig’de mücadele eden Orduspor 1967 A.Ş’de yeni sezonda nasıl bir planlama yapılacağı merak edilirken, altyapı konusunda da akademi liglerine ne zaman katılım sağlayacağı henüz bilinmiyor.
2023-2024 sezonu öncesinde 52 Orduspor Futbol Kulübü ile birleşme zemini arayan ancak bunda başarılı olamayan Orduspor 1967 A.Ş., yoluna yine eskisi gibi devam edecek. Orduspor 1967 A.Ş.’de birleşme noktasında özellikle altyapı vurduğu yapılırken, kulübün altyapısı sadece yerel düzeyde mücadele ediyor. A Takımda altyapı oyuncusuna şans vermeyen Orduspor 1967 A.Ş., son 1.5 sezonda Cahit Erçevik yönetiminde ise birçok Ordu doğumlu isimle yollarını ayırmıştı.
Kulüp tarihinde profesyonel liglerde ili sezondur mücadele eden Orduspor 1967 A.Ş.’de kulüp yönetimi bu süreçte altyapı takımlarını Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Gelişim Ligleri’ne sokmamayı tercih etmişti. Yeni sezonda ise Orduspor 1967 A.Ş.’de altyapı noktasında nasıl adımların atılacağı belirsizliğini koruyor.
Orduspor 1967 A.Ş.‘de 52 Orduspor Futbol Kulübü ile birleşmeme noktasında yapılan açıklamalardan bir tanesinde “Altyapının gelişmesi ve sporcu üretmesi adına düzenli olarak gereken mali ve yönetimsel desteğin verilmesi, verilecek tüm desteklerin ayrıca düzenli şekilde kamuoyu ile paylaşılması” ifadeleri yer almıştı.
SAMET KARADAĞ