- Temmuz 12, 2023
- No Comment
- 211
Orduspor 1967 A.Ş.’ye Birleşme Şoku
TFF 3.Lig’de mücadele eden ve yeni sezon öncesinde 52 Orduspor Futbol Kulübü ile birleşme zemini aralayan Orduspor 1967 A.Ş.’de bu…
TFF 3.Lig’de mücadele eden ve yeni sezon öncesinde 52 Orduspor Futbol Kulübü ile birleşme zemini aralayan Orduspor 1967 A.Ş.’de bu süreçte teknik direktör ve birçok futbolcu takımdan ayrılırken, birleşme gerçekleşmeyince yeni sezon planlamasının nasıl yapılacağı konusunda henüz açıklama yapılmadı.
Ordu Futbolu’nda tek takım çatısı altında birleşme konusu son dönemlerde olduğu gibi bu yaz ayına da damga vurmuştu. Orduspor 1967 A.Ş. konusunda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ve Orduspor 1967 A.Ş. Kulüp Başkanı Adem Akça birleşme toplantısına katılırken, bu birleşme sonuçsuz kalınca Orduspor 1967 A.Ş. ise bu süreçte birçok ayrılık oldu.
1.5 sezondur takımın başında olan Cahit Erçevik’in yeni sezon öncesinde takımdan ayrılması Orduspor 1967 A.Ş.’nin yeni sezon öncesinde güç kaybettiği en büyük konulardan birisi olurken, takımın en golcü ismi Harun Özcan’ın da kiralık sözleşmesi sona ermişti. Orduspor 1967 A.Ş.’de şu ana kadar ise Ahmet Çağrı Güney, Mustafa Bayhan, Erdinç Karakaş, Ömürcan Çavuşoğlu, Serhat Velioğlu ve Bilal Gülden takımdan ayrılmıştı.
Orduspor 1967 A.Ş.’de geçen sezonun bitmesinin üzerinden sadece tek bir açıklama yapılırken, o açıklama ise sadece birleşme süreci ile ilgili oldu. Orduspor 1967 A.Ş.’de yeni sezon öncesinde sezon planlaması ya da teknik direktör konusunda herhangi bir açıklama henüz gelmedi.
SAMET KARADAĞ