Orduspor 1967 A.Ş.’ye İhtar, Evren Dönmez’e 2 Maç Men !

TFF 3.Lig 2.Grup’ta mücadele eden Orduspor 1967 A.Ş.’nin 3-2 kazandığı Karaman Futbol Kulübü maçı faturası Kulübü ihtar olurken, Kulüp görevlisi eski futbolcu Evren Dönmez’e 2 maç men ve 6.000 TL para cezası verildi.

Sezonun ilk yarısının son maçında kendi saha ve seyircisi önünde lider Karaman Futbol Kulübü’nü konuk eden Orduspor 1967 A.Ş., 2-1 geriye düştüğü maçta rakibi karşısında önce beraberlik golünü bulmuş ardından ise uzatma dakikalarında attığı golle maçı kazanmayı başarmıştı.

Karşılaşma içerisinde zaman zaman gergin anlar yaşanırken, Orduspor 1967 A.Ş. taraftarları da çirkin ve kötü tezahüratlar gerçekleştirmişti. Saha içerisinde yüksek tavan yapan gergin anların bir bölümünde Orduspor 1967 A.Ş. yedek kulübesinde yer alan eski futbolcu Evren Dönmez kırmızı kart ile oyundan atılmıştı.

Profesyonel Disiplin Kurulu tarafından ise yaşanan olayların cezası kesilirken, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolay ihtar cezası verildi. Kırmızı kart gören Evren Dönmez’e ise ihraç öncesi ve ihraç sonrası tribünlere yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle 2 resmi maçta soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 6.000 TL para cezası verildi.

Orduspor 1967 A.Ş.’nin geçen sezon Esenler Erokspor’ 2-1 yendiği maçta rakip takıma hakaret ettiği tespit edilen Evren Dönmez’e 2 maç men ve para cezası verilmişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!