Mart 28, 2023

Orduspor, 2.Amatör Lig’e Katıldı !

2022-2023 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig kura çekimi yapılırken, en çok merak edilen konulardan birisi olan Orduspor’un lige katılıp katılmayacağı kesinlik kazandı.

Ordu 1.Amatör Lig’de yaşadığı şampiyonluğun ardından Play-Out maçını kaybeden ve ardından 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü iddia edilen Orduspor, üç yıl aranın ardından ilk kez liglere geri dönecek. Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Binası’nda düzenlenen Ordu 2.Amatör Lig Kura çekimi yapılırken, Orduspor’un da yer aldığı kura çekiminde Kayyum Heyeti Başkanı Hamdi Işık yer aldı.

Ordu Valisi Tuncay Sonel’in herhangi bir belge göstermemesine rağmen şu ana kadar yaptığı açıklamalarla birçok futbolcu ile görüştüklerini ve avukatlar aracılığıla 25 isimle bir araya geldiklerini, 180 Milyon TL olan borcun 8.6 Milyona kadar düşürdüklerini söylemişti. Orduspor’un yapılan kura çekiminde ise yeni sezonda resmen sahalara çıkacağı kesinleşti.

Yeni sezonda ise Ordu 2.Amatör Lig’de Orduspor ile birlikte mücadele edecek olan takımların Fatsaspor, Gülyalı Belediyespor, İdman Yurduspor, İstanbul Boğazıspor, Ünye Fevzi Çakmakspor ve Yeşil Ordu Futbol Kulübü olduğu, ilk hafta maçlarının ise 25 Mart’ta oynanacağı öğrenildi. Orduspor, ligin ilk maçında İdman Yurdu ile karşı karşıya gelecek.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!