Orduspor, Golcü Kanat Oyuncusunu Bırakmadı
Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor, geçtiğimiz sezonu 11 gol atarak geçiren ve yaptığı asistlerle de dikkat çeken kanat…
Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor, geçtiğimiz sezonu 11 gol atarak geçiren ve yaptığı asistlerle de dikkat çeken kanat oyuncusu 2003 doğumlu Halil İbrahim Türüç’ü takımda tuttu.
2022-2023 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig’de şampiyon olan ve yeni sezonda öncelikle iç transfere yönelen Orduspor’da golcü kanat oyuncusu Halil İbrahim Türüç takımda kaldı. Orduspor teknik direktörü Emir Altun ve teknik ekibin raporu doğrultusunda transfer çalışmaları devam ederken, Türüç yeni sezonda da Orduspor ile devam edecek.
Geçtiğimiz sezonun başında Dalaman Belediye Gençlik’ten Orduspor’a transfer edilen ve sezonu çift haneli gol sayısı ile tamamlayan Halil İbrahim Türüç, özellikle sol kanattan driblingleri, attığı golleri ve asistleri ile sezona damga vurmuştu.
Futbola Birfen Koleji Hatay Defnespor’da başlayan ve Süper Lig ekibi Hatayspor’un altyapısında gelişmeye devam eden Halil İbrahim Türüç, daha sonra ise Antakya Belediyespor Futbol Kulübü ve Dalaman Belediyesi Gençlik ve Spor’da forma giymişti. 20 yaşındaki Türüç, şu ana kadar Bölgesel Amatör Lig’de 15 maça çıktı.
SAMET KARADAĞ