Haziran 8, 2023

“Orduspor, Hem Ordu’ya Hem de Ülkemize Hayırlı Olsun”

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Orduspor’un ilk maçının ardından antrenmanını yakından takip ederken Ordu Yorum Gazetesi ve Spor52 sitesine özel açıklamalarda bulundu.

Cumartesi günü Karşıyaka Tesisleri’nde dört yıllık aranın ardından sahalara geri dönen Orduspor konusunda büyük uğraşlar veren Ordu Valisi Tuncay Sonel, takımın antrenmanını da yakından takip etti. Vali Sonel, teknik ekip ve futbolcularla yakından ilgilenirken Ordu Yorum Gazetesi ve Spor52’de Samet Karadağ’a özel açıklamalarda bulundu.

“Bizim derdimiz Orduspor ölmesin yaşasın noktasındaydı”

Deprem bölgesinde çalışmalara gittiklerini geri döndüklerinde ise hızla Orduspor konusunu çözdüklerini söyleyen Sonel: “6 Şubat’ta ülkemizi derinden yaralanan bir deprem oldu. 11 ilimizi etkileyen depremde binlerce vatandaşımızı kaybettik. Bu vesile işe depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Adıyaman’da da depremde görev almıştık. O bölgede el ele koşturma telaşımız vardı. Görev tamamlanıp Ordu’ya döndüğümüzde Çarşamba günü sayın TFF başkanımız Mehmet Büyükekşi ile ilgili yetkililer, avukatlar ve FIFA ile görüştük. Perşembe ve Cuma son iki gün hala İdmanyurdu maçına çıkıp çıkmayacağımız belli değildi. Bu iş olmayacak havası vardı ama biz bu işin üstesinden gelmeye noktasında azimliydik. Bizim derdimiz Orduspor ölmesin yaşasın noktasındaydı. Perşembe sabahı FIFA’nun yükümlülüklerini yerine getirdik. Cuma günü oldu biz FIFA’dan haber bekliyoruz ama deprem bölgesinden sporcularımızı Ordu’ya getirmiştik. Eski futbolcumuzu Hamdi kardeşimizle de telefonla görüştük ve FIFA’dan onay gelince lisans sorununu çözdük.” açıklamasını yaptı.

“Orduspor hem Ordu’ya hem de ülkemize hayırlı olsun”

Orduspor’un ilk maçını kazandığı için mutlu olduklarını dile getiren Tuncay Sonel: “İlk maçı 3-0 yendik, takım bugün antrenmanda biz de gelip selam vermek istedik. Eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Orduspor hem Ordu’ya hem de ülkemize hayırlı olsun. Futbol sevdalısı olan sayın Cumhurbaşkanımızın da bize bu yönde talimatı vardı. Orduspor’u sahalarda görmek istiyoruz demişti onun da desteğini aldık. Biz takımı sahaya çıkardık, güzel birşey. Mutluyuz, heyecanlıyız. Bu bir değerdir. Orduspor’un ölmemesine çok mutlu olduk.” diyerek duygularını dile getirdi.

“Adana Demirspor ile Hazırlık Maçı Neden Olmasın”

Son olarak Adana Demirspor ile Orduspor’un hazırlık maçı yapabilme ihtimalini de cevaplayan Tuncay Sonel: “En kısa sürede özel bir müsabaka yaparız. Daha sonra da aynı ligde hatta Orduspor Süper Lig’e çıktığında karşı karşıya geliriz. Neden olmasın, birisi doğduğumuz memleket çocukluğumuzu mavi aşkı Adana Demirspor. Birisi ekmeğini yediğimiz suyunu içtiğimiz şu an görev yaptığımız Ordu’muzun takımı. Bunlar ülkemizin değerleri. Aslında Trabzonspor’u, Giresunspor’u, Samsunspor, Eskişehirspor’u, Bursaspor’u, Kocaeli’si, Sakarya’sı. Ülkenin, Türk Futbolu’nun değerleri bunlar. Ben güzel olacağına inanıyorum. Orduspor’a gönül veren herkes bu işin keyfini çıkarsınlar” dedi.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!