”Orduspor İçin Türkiye’ye Taşındı”
Avusturya’da yayın yapan bir spor haber portalı Türkiye’de ilk olarak Orduspor forması giyen ve bu sezon Gençlerbirliği kalesini koruyan Avusturya…
Avusturya’da yayın yapan bir spor haber portalı Türkiye’de ilk olarak Orduspor forması giyen ve bu sezon Gençlerbirliği kalesini koruyan Avusturya asıllı Türk Kaleci Philipp Alexander Angeler’i manşete taşıdı.
2022-2023 sezonunda Gençlerbirliği’nde kiralık olarak forma giyen ve oynadığı maçlarla dikkatleri yine üzerine çeken Philipp Alexander Angeler, Avusturya’da manşetleri süsledi. Avusturya spor haber sitesi olan Lalola1, Orduspor ile Türkiye kariyerine başlayan Angeler için ‘Orduspor için Türkiye’ye taşındı’ dedi.
Philipp Alexander Angeler’in futbolunun başında İngiltere’den davet aldığını ve alt lig takımlarının antrenmanına çıktığı belirtilirken, Angeler’in bir anda tercihini Türkiye’den yana kullanmasının şaşırtıcı olduğu belirtildi. Haberde Orduspor’da forma giymek için ailesi ile de konuştuktan sonra Türkiye’ye taşınma kararı alan Philipp Alexander Angeler daha sonra Yeşilyurt D.Ç.Ofspor, Tuzlaspor ve Gençlerbirliği forması giydiği belirtildi.
Orduspor forması ile Bölgesel Amatör Lig’de 13 maça çıkan Angeler, kariyerinde ise ilk kez 2018-2019 sezonunda Yeşilyurt D.Ç.Ofspor formasıyla 3.Lig’de profesyonel maçlara çıkmıştı. Angeler, son olarak geçen sezon Gençlerbirliği forması ile 1.Lig’de 4 maça çıktı.
SAMET KARADAĞ