Haziran 4, 2023

Orduspor İle Nedim Türkmen Davası 22 Ocak’ta !

1967 kurulan ancak yaşadığı mali sıkıntılardan dolayı uzun yıllar sportif başarısızlık yaşayarak amatöre kadar gerileyen Orduspor ile takımın maddi olarak çöküşe gerilemesindeki birinci sorumlu olan Nedim Türkmen arasında önemli bir dava gerçekleşecek.

Orduspor’u Süper Lig’e çıkardığı dönemde 3 sezonda Avrupa, 5 sezonda şampiyonluk hedefi koyan Nedim Türkmen’in yaptığı hatalar sonrasında Orduspor, mücadele ettiği liglerden düşerken son 4 sezonda 36 puan silme cezası alan Orduspor için sezon başında ise 2.Amatör Lig’e düştüğü belirtilmişti. Yakın geçmişte Süper Lig’de mücadele eden ancak bu sezon herhangi bir ligde mücadele etmeyen Orduspor’da, taraftarların yoğun uğraşları sonucunda dönemin Kulüp Başkanı Nedim Türkmen’in yaptıkları yargıya taşındı.

Orduspor Kulübü Derneği’nin açmış olduğu davalar sonucunda mahkemeye taşınan Orduspor-Nedim Türkmen duruşması, 22 Ocak tarihinde Ordu Adliyesi’nde görülecek. Saat 9’da görülecek duruşmada Orduspor Kulübü Derneği’nin avukatlığını Utku Başdağ yapacak.

2.Lig öncesinde son katıldığı kongrede önce aday olan ancak anonim şirketi onayı gelmeyince ‘zaten aday olmayacaktım’ diyen Nedim Türkmen’in ardından, Orduspor borçları teker teker ortaya çıkmaya başladı. Son açıklanan resmi borçta Orduspor’un borcunun 84 milyon 694 bin Türk Lirası olduğunu söylenmişti. Türkmen’in kulübü bu borçlara soktuktan sonra yapılan incelemeler sonucunda ise Orduspor’dan 18 Milyon TL alacağı da ortaya çıkmıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!