“Orduspor Sahipsiz Kaldı”

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt sosyal medyadan yaptığı açıklamada Orduspor hakkında açıklamalarda bulunurken, Belediyeyi ve Vali Tuncay Sonel’i ise eleştirdi.

Orduspor’un maddi ve manevi anlamda sıkıntılar yaşadığı dönemlere yeni kurulan takım olan Yeni Orduspor’a desteğini esirgemeyen ve ‘Yeni Orduspor, Ordu’muzun gururu. Eskisi de yenisi de bizimdir.’ ifadelerini kullanan Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, bugünlerde ise Orduspor’un yalnız bırakıldığını belirtti.

Giresunspor ve Adana Demirspor’un Süper Lig’e yükselmesine 1 maç kala hem Belediye’den çalınan Giresunspor marşı hem de Ordu Valisi Tuncay Sonel’in Adana Demirspor tweeti’ne tepki gösteren Cemal Enginyurt: “Ordu’nun markası Orduspor’dur. Ne hazin ki birisi Belediye’den Giresunspor marşı çalar, birisi Adana Demirspor tweet’i atar. Orduspor mahsun mahsun bakar. Sahipsiz kaldı Orduspor. Sen sahip çıkmazsan Orduspor batar. Size inadına Orduspor aşkımız var.” ifadelerini kullandı.

Cemal Enginyurt, Orduspor’un 2.Amatör’e düşmesinden sonra Ordu’da Orduspor adından kurulan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’ne ise Mart ayı içerisinde ziyaret gerçekleştirmişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!