”Orduspor’a zararım varsa beni stada bile sokmayın dedim”

Orduspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere, Yeni Orduspor ile birleşme görüşmelerinin, mevcut yönetimin olağanüstü kongre almasından dolayı askıya alındığını…

 ”Orduspor’a zararım varsa beni stada bile sokmayın dedim”

Orduspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere, Yeni Orduspor ile birleşme görüşmelerinin, mevcut yönetimin olağanüstü kongre almasından dolayı askıya alındığını belirterek, yapılacak kongre sonrasında birleşme görüşmelerinin kaldığı yerden devam edeceğini söyledi.

Birleşmenin mutlaka yapılması gerektiğini söyleyen Akdere, tabanın kabul ettiği bir birleşme olması gerektiğini aktarırken, verdiği desteklerle Orduspor’un 1.Amatör Küme’de şampiyon olmasında büyük emeği olan Savaş Şimşek ise Yeni Orduspor ile birleşme konusunda mutabakat sağlayamamalarının sebebinin üyelik konusunda anlaşamamaları olduğunu dile getirdi.

“Delege sayısı sorununu çözemedik”

Mahir Akdere, delege sayısı sorununu aşamadıklarını söyleyerek; “Birleşme konusunda belli noktada isim, logo konusunda bir yere gelmiştik. Sadece yönetime veya genel kurula dahil olacak olan delege sayıları ile ilgili anlaşmazlık oldu. Onu çözemedik, derken o arada biz tam o sürece doğru giderken bence belediye tarafından o işe müdahale oldu. Sonrasında onlar görevi bıraktı. Ondan sonraki süreç zaten bizi ilgilendiren bir süreç değildi, tamamen onların kendi aralarındaki problemdi. Biz kenarda durmayı tercih ettik” dedi.

“Kulübü sahip çıkılması lazım”

Şehrin takıma sahip çıkması gerektiğini savunan Akdere, “Yeni Orduspor ile birleşme görüşmelerinin yeniden başlaması için yeni yönetimin oluşması bekleniyor. Şuanda oradan gelecek açıklamayı bekliyoruz. Bizim ekipten de yönetime aday olacaklar var. Dolayısıyla da orada ki kongre sürecini beklemek zorundayız. Yeniden birleşme görüşmeleri devam edecek. Bu şehrin senin, benim, onun bunu çekişmesinden ziyade ciddi anlamda birleşme noktasında olup tek takımla bu şehre sahip çıkılması lazım bence. Yeni Orduspor’un da dahil edilerek güzel bir kadro yapılıp ve iyi bir ekip yapılarak kulübe sahip çıkılması gerektiği düşünüyorum” diye konuştu.

“Belediyenin de desteği alınmalı”

Savaş Şimşek’in Yeni Orduspor başkanlığına aday olabileceğini söyleyen Akdere; “Orduspor Kulübü ve camiasından bir aday olma durumu var. Savaş Şimşek arkadaşımız için yine aynı düşüncedeyiz, aday olur diye düşünüyoruz. Tabanın istediği kadro yapılarak bence belediyenin de desteğinin içine çekilmesi lazım. Çünkü Ordu Büyükşehir Belediye başkanı Hilmi beyinde, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın beyinde bize bugüne kadar yaptığımız bütün görüşmelerimizde destek sözleri vardı. Bu desteğin olabilmesi içinde tabanın kabul ettiği bir birleşme olması lazım dediler. İnşallah onu halledebiliriz diye düşünüyorum.

“Üyelik konusunda anlaşamadık”

Yeni Orduspor başkanlığı ile ilgili adı geçen Savaş Şimşek ise; “Birleşme süreci tıkandı. Çünkü biz oraya Orduspor Kulübü, 1 kişiden ya da 3 kişiden oluşuyor diye oraya gitmedik. Biz futbol namına neleri iyi yapabiliriz üzerinde çalışıyoruz. Çocuğumuzu alıp tribünlerde coşkuyla müsabaka izleyebileceğimiz bir Orduspor’umuz olsun istedik. Orduspor mantığıyla birleşme görüşmelerine gittik. Yeni Orduspor ve Altınordu Belediyespor tarafındaki arkadaşlarla görüştük. Görüşmelerimizde iyi şeyler de oldu. Benim dileğim, bu takım halkın takımı olsun. Her kesimin birleştiği, beraberce mutlu bir şekilde tribünlere gittiğimiz, sadece tek takım mantalitesiyle gittim. Görüşlerimizi ve dileklerimizi karşı tarafa ilettik. Çoğunda iyi niyet gördük. Ama sadece üyelik konusunda görüş ayrılıklarımız oldu. Üyeliğin dışa açılmayacağını, daha sonra olabileceğini söylediler. Kulübün halka açılması gerektiğini ve Ordu halkının da kulübün içinde yer almasının doğru olacağını söyledim. Senin, benin, onun başkanlığının önemi olmadığını ve Orduspor’un menfaati için herkesin arkasında çalışabileceğimi, Orduspor’a zararım varsa beni stada bile sokmayın dedim. Yeter ki Orduspor kurtulsun diyerek bu görüşmeleri sürdürdük. Üyelik konusunda anlaşamadığımız zaman görüşmelerimiz tıkandı.”

Öte yandan Yeni Orduspor ile Orduspor Kulübü arasındaki birleşme görüşmelerinin 3 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan Yeni Orduspor olağanüstü kongresinin ardından gerçekleştirileceği belirtildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

Kayyum Başkanı Akdere, Orduspor Konusunda Konuştu !

Kayyum Başkanı Akdere, Orduspor Konusunda Konuştu !

2018-2019 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig şampiyonu olmasının ardından dönemin Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere’nin 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü açıklanan ancak yıllardır resmî…
“Birleşmenin Zamanı Geldi”

“Birleşmenin Zamanı Geldi”

Orduspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere, birleşme için geç kalındığını ve bir an önce adımların atılması gerektiğini belirterek, kendileri adına…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir