- Eylül 28, 2023
- No Comment
- 186
PFDK’dan Orduspor 1967 A.Ş.’ye 18.500 TL Para Cezası
TFF 3.Lig’de son oynadığı Sebat Gençlikspor maçının ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen Orduspor 1967 A.Ş., iki farklı eylemden…
![PFDK’dan Orduspor 1967 A.Ş.’ye 18.500 TL Para Cezası](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/09/pfdk.jpg)
TFF 3.Lig’de son oynadığı Sebat Gençlikspor maçının ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen Orduspor 1967 A.Ş., iki farklı eylemden toplamda 18.500 TL para cezası aldı.
2023-2024 sezonunda TFF 3.Lige kötü başlayan takımların başında gelen Orduspor 1967 A.Ş., üç haftalık süreçte henüz puanla tanışamamıştı. Orduspor 1967 A.Ş.’de ligde son oynanan Sebat Gençlikspor maçında alınan 2-1’lik mağlubiyetin ardından tribünde taraftarların neden olduğu olaylar ve Yusuf Avcılar’ın rakip takımla yaşadığı olaylar disipline taşınmıştı.
Orduspor 1967 A.Ş.’nin bu hafta Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan aldığı ceza belli olurken, Ordu ekibi Yeni Ordu Stadyumu’nda oynanan maçta kişilerin ve taraftarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 14.000 TL ceza aldı. Ordu ekibine ayrıca savunma oyuncusu Yusuf Avcılar’ın rakip takım mensuplarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 4.500 TL daha ceza verildi.
Profesyonel Futbol Disiplin Kurul ayrıca konuk ekip Sebat Gençlikspor’a da kişilerin ve taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 14.000 TL ceza verirken, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası verdi.
SAMET KARADAĞ