Mart 26, 2023

Orduspor’un önümüzdeki sezon itibarı ile 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü haberi gündeme bomba gibi düşerken, henüz konuyla ilgili olarak resmi evraklar ortaya çıkmadı.

Süper Lig ve TFF 1.Lig’de mücadele ettiği, Eski Kulüp Başkanı Nedim Türkmen’in dönemlerinde Orduspor’da forma giyen birçok isme Mor-Beyazlı ekibin borcu olurken yine borçtan dolayı ceza geldiği belirtilmişti. Sezon içinde resmi evraklarla açıklanan Miguel Garcia tarafından gelen 6 puan silme cezasından farklı olarak Kostovski’den dolayı gelen cezada henüz resmi evraklar ortaya çıkmadı.

Kulübün resmi mail hesabı boş !

Ulaştığımız bilgiler neticesinde Orduspor Kulübü’nün yazışmalar için kullandığı resmi mail hesabında konu ile ilgili ne ilk uyarı ne de cezanın teyit yazısı olmadığı ortaya çıktı. Orduspor Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere’nin ise ceza dosyası ile birlikte Ankara’da 72 sayfalık bir listeyi elden teslim aldığı konuşuluyor. Ancak resmi mailin boş olması kafaları karıştırıyor.

Henüz açıklama yok, tv programında açıklandı !

Resmi evrakların henüz ortaya çıkmadığı 2.Amatör Lig’e düşürülme cezası ile ilgili resmi bir açıklama bile yapılmadı. ASFK’nın Orduspor Kulübü’ne teyit ettiği ceza ile ilgili tek açıklama, yerel televizyonda programda yapıldı. Orduspor’un sezon içinde aldığı 6 puan silme ve 2 dönem transfer yasağı evrağı kulübe 22 Ocak tarihinde ıslak imza ile teyit edilmişti.

Kostovski’den önce diğerleri var !

Orduspor’un FIFA’da birçok yabancı futbolcu dosyası bulunurken, ilk resmi teyiti 12 Ocak 2015’te yapan Kostovski’den önce Alexander Kletskov, Atanasov Georgiev, David Barral ve Agus gibi isimlerin 2014 yılında kulübe tebliğ gönderdiği biliniyor.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!