• Mayıs 14, 2019
  • No Comment
  • 44

Üzerine Akın Eden Büyük Bir Kalabalığa Karşı !

‘Nereden nereye’, ‘Efsane bitti’, ‘Orduspor mu kaldı ?’, ‘Orduspor 3 ay sonra kapanacak’, ‘Ama Yeni Orduspor’a destek verilmesi lazım’ diye…

 Üzerine Akın Eden Büyük Bir Kalabalığa Karşı !

‘Nereden nereye’, ‘Efsane bitti’, ‘Orduspor mu kaldı ?’, ‘Orduspor 3 ay sonra kapanacak’, ‘Ama Yeni Orduspor’a destek verilmesi lazım’ diye diye Orduspor’un her sezon alt liglere düşmesini sevinerek izleyenler ve paranın peşinde gitmek için 3.Lig’de kalanlar, her fırsatta suçsuz olduğunu söylese bile artık suçlu olduğunu sağır sultanın duyduğu sözde Yeminli Mali Müşavir; Artık Orduspor’un aldığı son cezadan sonra kahkahalarınızı daha da yükseltebilir ya da daha net deyimle kına yakabilirsiniz.

Türk Futbolu’nun kanayan yarası olan -yönetimsel hataların ardından- beklediği manevi desteği de alamayıp her sezon alt liglere giden Orduspor’un, kalıcı gelirleri kesilip tesisleri de yıkılınca tepetaklak olmuştu. Son yıllarda kendi şehrinin yerel kanallarında bile arka plana atılan Orduspor’un artık ne kendi tesisi, ne mabedi ne de altyapıdan yetişen ve artık genç olmayan futbolcuları kalmıştı.

Daha önceki yazdığım yazıda ‘Kendi Evinde Deplasmanda’ bir süreç yaşayan Orduspor için artık bu sezon yaşanan şampiyonluğun ardından kötü günler geride kaldı denirken, önümüzdeki sezon daha kötü günler bekliyor. Her konuştuğunda hatası olmadığını laf kalabılığı ile söyleyen ve bütün Ordu şehrinin suçlu olduğu belirten Nedim Türkmen döneminden kalan borçlar yine takımın karşısına çıktı. Kostovksi dosyası ile Orduspor 2.Amatör Lig’e düşürüldü.

Şimdi bu yazımı Orduspor için herşeyin bittiği şeklinde tamamlayacağımı düşünen bir sürü kişi var ancak onu yapmayacağım. Zaten size göre yıllardır Orduspor kapanmıyor muydu ? Orduspor ayakta kalma mücadelesini sürdürme ihtimali elbette var ama yapmıyorlar. Neden mi ?

Varan-1: Şehrin tüm siyasetçileri, belediye başkanları ve milletvekilleri şunu iyi biliyor ki Orduspor bir markadır. İktidar partinin en büyük oyunu olan ‘ben yaptımcılık’ ile kurdukları maddi gücü yüksek olan takımlarını, Orduspor’un renkleri hatta ismiyle pazarlama peşindeler. Çünkü onların kendi pisliklerini en kolay şekilde kapatabilme yolu bu !

VARAN-2: Orduspor ne şartlarda olursa olsun Ordu’da her zaman daha fazla saygıyı hak eden taraf olacak. Bunu yeni kavrabildiniz. Yetkililer hala bu saygıyı korumak yerine ceplerindeki cüzdanı kalınlaştıracak sistemi bulmanın yollarını arıyor.

Varan-3: Orduspor’u kullanarak ‘Herşey Ordu için’ diyen isimlere sesleniyorum. Eğer sizin dediğinin gibi olsaydı Dünya fındık üretiminin %65’ini karşılayan, Türkiye’de ise %32 ile en çok fındık dikim alanı olan Ordu’da 10-15 TL olarak belirlenen fındık fiyatına aynı isimler olarak neden sessiz kalıyorsunuz !

VARAN-4: Orduspor’un kapatılması için yıllardır uğraştınız ve şimdi Ordu Futbolu’nun Ordusporsuz olmayacağına karar verdiniz. Peki Orduspor buralara düşerken uzakta olan sizlerin, Ordu 2.Amatör’de olacağı sezonda da uzakta olması neleri değiştirecek ?

Sonuç olarak her zaman efsane olan ve efsane kalacak Orduspor, üzerine akın eden büyük bir kalabalığa karşı ayakta kalmaya devam edecek. Hangi şartlarda olduğunu ise zaman gösterecek !

SAMET KARADAĞ / KÖŞE YAZISI

Related post

‘Obsesyon’ !

‘Obsesyon’ !

Obsesyon, halk arasında takıntı veya saplantı diye de adlandırılan bir rahatsızlık belirtisidir. Psikiyatride takıntı deyince akla daha çok ‘obsesyon’ gelir. Kişinin…
Yeşil Sahada Sosyal Mesafe Olur Mu ?

Yeşil Sahada Sosyal Mesafe Olur Mu ?

Uzun yıllardır dillere pelesenk olan bir kalıp vardır. “Çağımızın vebası”. Belki de bu cümlenin en doğru kullanıldığı yıldayız. 2020 yılı, bu…
8 Mart, Orduspor, Anlaşılmak İstenmeyen Olaylar !

8 Mart, Orduspor, Anlaşılmak İstenmeyen Olaylar !

8 Mart gününün 16 Aralık 1977 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından ‘Dünya Kadınlar Günü’ olarak anılmasıyla Dünya geneli özel bir güne kavuştu.…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir