- Mart 19, 2024
- No Comment
- 168
Rüsumat4 Gençlik Spor’da Dokuz Golü Altı Farklı İsim Kaydetti
Kadın Futbol 2.Lig’de bu sezon ligde kalmayı son haftada aldığı galibiyetle garantileyen Rüsumat4 Gençlik Spor’da, bu sezon 14 maçta rakip…
![Rüsumat4 Gençlik Spor’da Dokuz Golü Altı Farklı İsim Kaydetti](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2024/03/Rusumat4-GSK.jpg)
Kadın Futbol 2.Lig’de bu sezon ligde kalmayı son haftada aldığı galibiyetle garantileyen Rüsumat4 Gençlik Spor’da, bu sezon 14 maçta rakip filelere 9 gol atılırken bu goller 6 farklı futbolcudan geldi.
Geçen sezon Kadın Futbol 2.Lig’de Play-Off oynayan ve yeni sezon öncesinde ise bazı futbolcular ile yollarını ayıran Rüsumat4 Gençlik ve Spor, yine Play-Off hedefi ile başladığı bu sezon zor bir lig süreci geçirdi. Ligde özellikle sezonun ikinci yarısında kazanmayı unutan bir takım görüntüsü ortaya koyan Rüsumat4 Gençlik Spor, ligin son haftasına kadar küme düşme korkusunu yakından hissetti. Rüsumat4 Gençlik Spor, ligin son haftasında Ordu’da Sicim Grup Ankara Metropolspor’u 2-1 yenerek ligde kalırken maçın sonunda Ankara temsilcisi ise küme düşen takım olmuştu.
Rüsumat4 Gençlik Spor bu sezon sahaya çıktığı 14 lig maçında sadece 9 gol atarken bu goller ise 6 farklı futbolcudan geldi. Hakan Yurdakul’un öğrencilerinde sezonun en golcü futbolcusu, ligin son hafta maçında iki gol atan ve sezon genelindeki gol sayısını üçe çıkaran Dilara Kılıç olurken, Kılıç’ı ise iki golle Esmanur Balta takip etti. Rüsumat4 Gençlik Spor’da bu sezon diğer golleri atan futbolcular ise Sıla Yalçın, Medine Aydın, Nadiye Şevval Duman ve Sıla Akoluk oldu.
Ligdeki 14 maçın yarısında gol atamayan ve 9 golü 6 maçta atan Rüsumat4 Gençlik Spor’da bu gollerin 7’sinin maçların ilk yarıda gelmesi de farklı bir istatistik olarak kayıtlara geçti.
SAMET KARADAĞ