- Ağustos 24, 2019
- No Comment
- 91
Rüsumat’ın Kızları 2.Lig’i İstiyor !
Kadınlar Futbol 3.Ligi ekiplerinden Rüsumat-4 Gençlikspor, yeni sezon öncesinde antrenmanlara başlarken, Teknik Direktör Hakan Yurdakul, hedeflerinin bir üst lige çıkmak…
Kadınlar Futbol 3.Ligi ekiplerinden Rüsumat-4 Gençlikspor, yeni sezon öncesinde antrenmanlara başlarken, Teknik Direktör Hakan Yurdakul, hedeflerinin bir üst lige çıkmak olduğunu dile getirdi.
RÜSUMAT’IN KIZLARI 2.LİGİ İSTİYOR
İyi bir takıma sahip olduklarını söyleyen Yurdakul, tüm planlarının 2.Lig üzerine olduğunu ve bu sezon başaracaklarını ifade etti.
“İddialı bir ekip olacağız”
Geçen sezonun üzerine koyarak ilerleyeceklerini aktaran genç çalıştırıcı; “Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde geçen sezon istediğimiz gibi geçmedi. Ligde umduğumuzu bulamadık. Ama bu sene altyapıdan gelecek olan kızlarımla ve sakatlığı atlatan oyuncularımızla daha da güçlenip, lige hazır olacağız. İddialı bir ekip olarak sahada yer alacağız. Hedefimiz artık 2.Lig’e çıkmak olacak. Bu hedef doğrultusunda çabalayacağız” dedi.
“Altyapıda da çok iyiyiz”
Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’na katıldıklarına da değinen Yurdakul; “Genç kızlarda iyi mücadele etmemize rağmen ilk turda elendik. Yıldız Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’nda ise ilk grubu namağlup olarak birinci olarak tamamladık. İkinci turda ise çok iyi mücadele örneği sergiledik ancak son 8’e kalma müsabakasında yenildiğimiz için elendik. 120 takım arasından 9’ncu olma başarısı gösterdik. Sevindik ama yine de üzgünüz. İlk 4 takım arasına kalabilecek gücümüz vardı. Ama olmadı. Son olarak da Ordu’da düzenlenen U13 Yerel Kızlar Futbol Turnuvası’nı namağlup olarak bitirip şampiyon oldu. Bu kupayı 2 yıl üst üste kaldırdık. Bizim sporcularımız altyapıdan geliyor. Hepsine de güvenim ve inancım tam. Her geçen yıl üzerine koyuyoruz ve daha da iyi olacağız” diye konuştu.
Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)