- Eylül 6, 2023
- No Comment
- 140
“Saha Rezil Durumda, İsyansa da isyan Ediyorum.”
Fatsa Belediyespor’un yeni teknik direktörü Murat Parlak, uzun süre Afyon’da çalıştıktan sonra Ordu’ya gelirken takımın antrenmanlarını yaptığı ve maçlarını oynayacağı…
![“Saha Rezil Durumda, İsyansa da isyan Ediyorum.”](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/09/828e84e4-c12c-4868-b36e-34ae4c5b5132.jpeg)
Fatsa Belediyespor’un yeni teknik direktörü Murat Parlak, uzun süre Afyon’da çalıştıktan sonra Ordu’ya gelirken takımın antrenmanlarını yaptığı ve maçlarını oynayacağı Fatsa İlçe Stadyumu zeminini hakkında sert açıklamalarda bulundu.
2023-2024 sezonunda sezonu Fatsa İlçe Stadyumu’nda taraftarı önünde açacak plan Fatsa Belediyespor’da takımın yeni teknik direktörü Murat Parlak’tan eleştiri geldi. Parlak; Fatsa İlçe Stadyumu zemini hakkında yaptığı açıklama ile bir anda gündem oldu. Murat Parlak, takımın Karbel Karaköprü maçı hazırlıkları sırasında saha zeminini eleştirdi.
Fatsa Belediyespor’un başına ilk maçına Karbel Karaköprü Belediyespor karşısında çıkacak olan Parlak: “Söylemem gereken bir şey var, saha rezil durumda, kötü durumda demiyorum, rezil durumda. Burada 5 aydır hiçbir antrenman yapılmamış, ama sahanın durumu işler acısı. Yani köy sahalarının oynanacak zemine sahibiz. Kimler duyar eder bilmiyorum ama bu kadar kötü bir zemini Fatsa hak etmiyor, bunu net olarak söyleyeyim. Buradan sözümüz duyulsun, bir şekilde bu saha, bu zemin inanılmaz kötü. Bu sahada ne pas oyunu oynanır, her türlü sakatlıkla çıkabilir. Bu yüzden kara kara düşünüyoruz bu zeminle alakalı. Ne yapacağız diye düşünüyoruz. Zemine uygun oynamaya çalışacağız, sorun yok. Ama bu zeminin nasıl bu hale geldiğini anlamakta güçlük çekiyorum.” dedi.
Murat Parlak, saha zemininin kötü durumu nedeniyle endişeli olduklarını dile getirerek, “Burada değildik, burada antrenman da yapmadık. Sahanın zemininin çok daha iyi olması gerekiyordu. Bu da ayıbımız olsun bizim. Ama bir an önce düzeltmemiz gerekiyor, çünkü hem antrenman yapıyoruz hem de maç yapacağız. 5 aydır futbol oynamayan, hiç kimsenin girmediği bir zeminin nasıl bu hale geldiğini bir kez daha dillendirmek istiyorum. İsyansa da isyan ediyorum.” şeklinde konuştu.
SAMET KARADAĞ