• Nisan 20, 2019
  • No Comment
  • 84

”Şampiyonluğu Fazlasıyla Hak Ettik”

or ve kısıtlı şartlarda Ordu 1.Amatör Küme’de mücadele eden ve sezonu şampiyon olarak tamamlayan Orduspor’da Teknik Direktör Mahmut Nambaş, çok…

 ”Şampiyonluğu Fazlasıyla Hak Ettik”

or ve kısıtlı şartlarda Ordu 1.Amatör Küme’de mücadele eden ve sezonu şampiyon olarak tamamlayan Orduspor’da Teknik Direktör Mahmut Nambaş, çok zor süreçlerden geçmelerine karşın şampiyon oldukları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Sezon başında hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Orduspor, Play-Off Finalinde Ulubey Belediyespor’u mağlup ederek bu hedefine ulaşırken, şimdi de gözler Altınordu Belediyespor ile oynanacak olan BAL Ligi Play-Out Baraj Müsabakasına çevrildi.

“Hedefimize ulaştık”

‘Sezon başında koyduğumuz şampiyonluk hedefine ulaştığımız için mutluyuz’ diyen Nambaş, şunları kaydetti; “Takım ve camia olarak biz bu zafere inanmıştık. Hem grup müsabakalarında hem de sonrasında yılmadan mücadele ettik. Play-Off’larda çeyrek ve yarı finalden sonra finalde de en iyi şekilde mücadele ederek şampiyonluğa ulaştık. Orduspor’un adının olduğu her yerde hedefi şampiyonluktur demiştik. Öyle de oldu.”

“Bizim için önemi ayrı”

Orduspor Kulübü’nün kuruluşunun 52. yılında şampiyonluk kupasını kaldırdıklarını aktaran Nambaş; “Orduspor, 52 yıllık tarihinde ilk kez 1.Amatör Küme’de mücadele etti. Onda da şampiyon olduk. 52. yılımızda şampiyon olmamız bizim için çok anlamlı. Bu şampiyonluğun hikayesi çok başka. Çok fazla zorluklar yaşamamıza rağmen hepsine göğüs gerdik ve sonunda da şampiyon olduk. Bu şampiyonluk bizim için ayrı bir anlam ifade ediyor” dedi.

“Şampiyonluk taraftarımıza armağan olsun”

Taraftarlara değinmeden geçmeyen Nambaş; “Şampiyonlukta taraftarların büyük emeği var. Ellerinden gelen desteği fazlasıyla verdiler. İç saha ya da deplasman demeden hep bizimle oldular. Şehrin gerçek taraftarı olan Orduspor, her zaman bizim yanımızda oldu. Onlar her zaman bizim için bir itici güç ve 12. adam oldular. Biz Orduspor olarak futbolcusu, taraftarı, yönetimi, basınıyla bir aileyiz. Taraftarlarımız da bu ailenin en önemli halkalarından birisi. Hepsine teşekkür ediyorum. Bu şampiyonluk taraftarlarımıza armağan olsun” diye konuştu.

“Hak ettiğimiz yere çıkacağız”

Altınordu Belediyespor ile oynayacakları Bölgesel Amatör Lig Play-Out Baraj müsabakasına da değinen Nambaş; “Ordu 1.Amatör Küme’yi şampiyon olarak tamamladık. Şimdi sıra baraj müsabakasına geldi. Baraj maçını bu sezon BAL Ligi’nde Ordu’yu temsil eden Altınordu Belediyespor’a karşı oynayacağız. Bu karşılaşmanın hazırlıklarına başladık. Zor bir maç bizi bekliyor. Ancak çok iyi hazırlanarak Orduspor’u hak ettiği BAL Ligi’ne tekrar taşımak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

Orduspor’un Eski Kalecisine Milli Davet

Orduspor’un Eski Kalecisine Milli Davet

Türkiye Plaj Futbolu Millî Takımı’nda Avrupa Plaj Futbolu A Ligi için 15 kişilik kadro açıklanırken, Milli Takım kadrosunda geçen sezon Orduspor…
UEFA’dan Türk Kulüplerine Cezalar Devam Etti, Orduspor’a Temiz Raporu Çıktı

UEFA’dan Türk Kulüplerine Cezalar Devam Etti, Orduspor’a Temiz Raporu…

Türkiye’de özellikle Anadolu kulüplerin yabancı futbolculara olan borçlarında devreye giren ve kulüplere ceza veren FIFA, Mart ayında Türkiye’de altı takıma ceza…
Geçen Sezon Orduspor’da Oynamıştı, Milli Takım Kadrosuna Alındı

Geçen Sezon Orduspor’da Oynamıştı, Milli Takım Kadrosuna Alındı

Ordu 1.Amatör Lig’de sezonu Yarı Final etabı ile sonlandıran Orduspor’da Play-Off sürecinde takıma transfer olan İsmail Turhan, Türkiye Plaj Futbolu Millî…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir