Mart 28, 2023

Şampiyonluğu Getiren Kaleci !

Ordu 2.Amatör Küme ekiplerinden Orduspor’un başarılı file bekçisi Uluhan Arslan, çıktığı 19 müsabakada kalesinde sadece 7 gol görürken, 14 maçta kalesini gole kapadı

Sezon başında Bölgesel Amatör Lig ekibi Ladik Belediyespor’dan transfer edilen 23 yaşındaki kaleci Uluhan Arslan, Mor Beyazlı ekipte başarılı bir sezonu geride bıraktı. Teknik Direktör Mahmut Nambaş’ın güvendiği genç file bekçisi, hocasının güvenini boşa çıkarmadı.

Daha önce BAL Ligi’nde 29 müsabakaya çıkan Uluhan, Orduspor’daki performansıyla da parmak ısırttı. Grup müsabakalarında 16 kez Mor Beyazlıların kalesini koruyan başarılı kaleci, kalesinde sadece 7 gol görmüştü.

Play-Off çeyrek, yarı ve final müsabakalarında da 3 kez kalede yer alan Uluhan Arslan, bu 3 karşılaşmada da kalesini gole kapattı. Genç file bekçisi, sadece Altınordu Belediyespor ile oynanan BAL Ligi Play-Out Baraj müsabakada kalesinde 3 gol görürken, onun dışındaki maçlarda gösterdiği performansla dikkat çekti.

Uluhan Arslan, sezon sonu itibariyle Orduspor’dan ayrılırken, birçok BAL Ligi takımının genç file bekçisini kadroya katmak için girişimlerde bulunduğu bildirildi.

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!