Savaş Şimşek: ”O Koltuğu Terk Edin”

Bölgesel Amatör Liglerin ertelenmesi sonrasında karara tepki olarak Ankara’da toplanan Bölgesel Amatör Lig Kulüp başkanları konuşma yaparken, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yetkilileri istifaya davet etti.

Bölgesel Amatör Lig kulüp başkanları, BAL’ın ertelenmesinden dolayı yaşanan mağduriyetlerini dile getirmek için bir araya geldi. Klasspor Tv’den canlı olarak yayınlanan programda 266 kulübün başkanı/temsilcisi Başkent’te toplanıp TFF’nin BAL’ı ertelemesini protesto etti. Toplantıda tüm başkanlar ile kulüpler ortak duruş sergileyerek Bölgesel Amatör Lig’in yeniden ertelenmesini, sert bir dille eleştirerek TFF’yi vermiş olduğu karardan geri döndürmeye çalıştı.

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Şimşek verilen karar ile ilgili olarak: ”Bu kararları verirken Bölgesel Amatör Ligi ve burada mücadele eden kulüpleri yok mu sayıyorsunuz ? Sporcu kardeşlerimizi, yöneticileri, başkanları ve şehrini, ilçesini temsil eden kulüpleri yok mu sayıyorsunuz ? Eğer yok sayıyorsanız bunu çıkın söyleyin. 266 tane kulübü, herkesi yok sayıyoruz. Bizim için önemli olan profesyonel ligdir. Bunu söyleyin ve bizde ona göre bir senaryo çizelim.” dedi.

Her kulübün aslında milyonları temsil ettiğini belirten Savaş Şimşek: ”Biz aslında milyonları temsil ediyoruz. Ben Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü olarak burada Ordu şehrini, hem Ordu’da hem de Ordu dışında yaşayan 2.5 Milyon insanı temsil eden bir kulübün başkanıyım. Yani artık söylenecek bir söz yok. Yeter diyoruz, eğer oynatmak istemiyorsanız çıkın söyleyin ve 266 kulüp gerekiyorsa liglerden çekilsin.” ifelerini kullandı.

Şimşek yaptığı açıklamada daha sert ifadeler kullanırken: ”Eğer ligler oynanacaksa bizim isteklerimiz de değerlendirilmedi. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Spor Bakanımız lütfen bu işe el atın. Birkaç kişinin söylemine kanarak milyonları karşınıza almayın. 266 tane spor kulübümüz bu zamana kadar sporculara verdiği herseye helal ediyor lütfen siz de bizden helallik alın. Eğer helallik almayacaksanız lütfen o koltuğu terk edin.” diyerek sözlerini bitirdi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!