Zafer Öztürk, ASKF Seçimlerini Unutmadı !

Ordu Futbolu’na yön vermesi beklenen Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon seçimi Covid-19 pandemisi nedeniyle yapılmazken, bu sezon Altınordu Belediyespor teknik direktörlüğü yapacak olan Zafer Öztürk’ün aklı hala seçimde.

Geçen sezonun sonlarında yapılması planlanan ancak Covid-19 pandemi süreci nedeniyle defalarca ertelenen Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon seçimleri, kısa zaman içerisinde yapılmayacak. Seçimler öncesinde adaylığını koyan Genel Sekreter Metin Kır ve eski başkan Zafer Öztürk arasındaki yarışı ise şimdilik Metin Kır kazandı.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mustafa Kılıç’ın istifası ile Ordu Futbolu yeni başkanını beklerken, Genel Sekreter olan ve adaylığını da koyan Metin Kır seçimler yapılmadan başkanlık görevine geçiş yapmıştı. Adaylığını koyan diğer isim Zafer Öztürk ise “ASKF seçimlerinde geri çekilme yok. Seçime gireceğiz. Takım çalıştırıyoruz diye çekilme algısı yaratıyorlar. Ancak bunlar doğru değil. ASKF seçimleri için hazırlıklarımız sürüyor. 1 yıldan beri seçim hazırlıkları yaptık, pandemi sürecinde kongre sürekli ertelendi. Bu süreci boş geçirmemek adına mesleğim olan teknik direktörlük görevini yürütüyorum.” açıklamasını yaptı.

Ordu Futbolu’nda 2011-2014 yılları arasında Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı yapan Zafer Öztürk, bu sezon Bölgesel Amatör Lig ekibi Altınordu Belediyespor’un teknik direktörlüğünü yapacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!