“Sıra Play-Off Finalinde”

Ordu 1.Amatör Küme A Grubu ekiplerinden Gülyalı Turnasuyuspor, yeni sezon öncesinde yeniden anlaşmaya vardığı Teknik Direktör Mümin Sarı nezaretinde hazırlıkları…

 “Sıra Play-Off Finalinde”

Ordu 1.Amatör Küme A Grubu ekiplerinden Gülyalı Turnasuyuspor, yeni sezon öncesinde yeniden anlaşmaya vardığı Teknik Direktör Mümin Sarı nezaretinde hazırlıkları sürdürürken başarılı çalıştırıcı, 2019-2020 sezonunda hedeflerinin Play-Off finali olduğunu söyledi.

Geride kalan 6 sezonda 4 çeyrek final, 1 yarı final başarısı yakaladıklarını aktaran Sarı, yaptıkları takviyelerle beraber final için uğraşacaklarını dile getirdi.

“Hocalığı bırakacaktım”

‘Sağlığımda herhangi bir sıkıntı yok ama bundan sonra kendime yaşayayım diye hocalığı bırakma kararı almıştım’ diyen başarılı çalıştırıcı, şunları kaydetti, “Ben kendime şunu dedim, bu takımda 6 sezonu tamamladım. 4 çeyrek final, 1 yarı final, alt yapıda 2 yarı final, 1 çeyrek final oynadım. Sadece yapmadığım final kalmış diye düşündüm. Bu bağlamda yöneticilere sezon bitiminde benim böyle bir düşüncem olduğunu, yoksa böyle bir bütçe yapabilirsiniz dedim. Azami düzeyde değil de asgari düzeyde yapabilirseniz 1 sene daha sizi çalıştırmak istiyorum ama yok hocam öyle bir niyetimiz ya da öyle bir bütçe yapamayız diyorsanız ben hocalığı bıraktım, kendinize hoca bulun diye söyledim. Onlarda yaz boyu düşündüler, sezonun başlamasına 1 ay civarında bana haber verdiler. Biz seninle devam etmeyi düşünüyoruz dediler. Bu da demektir ki ben yarı finali oynamış bir takıma gidip bir kaç takviye yaparak finali düşünerek sezona başladım.”

“7 transfer yaptık”

İskelet kadroyu koruyup üstüne takviyelerde bulunduklarını söyleyen Sarı; “Geçen sezondan kadromda sadece bir tane oyuncuyu kaybettim, o da Faruk. Onun üstüne de toplamda 7 transfer yaptım. Doğan Mert Duran, Kerem Aksoy, Rahman Koçak, Onur Bıyık, Fatih Kaya, Kutsal Kılıçkaya ve Mert Alanlı’yı kadromuza kattık. Geçen sene zaten yarı final oynamış bir kadrom vardı, iyi bir kadrom vardı. Bunun üstüne 7 tane takviye yaparak en azından 5 tanesinin bugün geldiğimiz noktada 11’de olacak düzeye geldiğini düşünüyorum. Bu da geçen seneki başarıyı, en azından tekrarlayıp onun üstüne bir basamak daha koymak için şu andaki maddi ve manevi şartlar olumlu gidiyor eğer futbol çok değişken bir oyun ileride ne olacağını biz bilemiyoruz. Bugünün kadro anlamında diğer rakipler anlamında yapılanmasına baktığımız zaman diğer takımlarında geçen seneden, en azından benim grubumda ki takımların geçen seneden kadro zafiyeti olduklarını düşünüyorum hepsini takip ediyorum ve aldıkları oyuncuları da dahil” dedi.

“Hedefimize ulaşacağız”

Sarı, “Bu sene kulüp olarak hedefimize varabileceğimizi düşünüyorum. Hedefimiz Play-Off Finali. Bu noktada bütün Gülyalı Turnasuyu halkının geçmişte olduğu gibi bizim başarılarımızı destekledikleri gibi gene onlardan bir maddi ve manevi anlamda destek bekliyorum. Özellikle bizim geçmiş belediye başkanımızın Talip Şen’in verdiği desteği yeni belediye başkanımızın da kulübe maddi ve manevi anlamda destek vereceğine inanıyorum. Başka türlü de sadece sporcuların özverisiyle olmayacağını herkes biliyor. Özellikle bu noktayı vurgulamak istiyorum. Sonuç olarak başta kendi takımım olmak üzere bütün takımlara sezon boyu başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Gülyalı Turnasuyuspor, ligin ilk haftasında 27 Ekim 2019 Pazar günü saat 11.00’da Spor Toto Karşıyaka Kompleksi 1 Nolu Saha’da Eskipazarspor ile karşı karşıya gelecek.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

Gülyalı Turnasuyuspor’dan Sezon Değerlendirme Açıklaması

Gülyalı Turnasuyuspor’dan Sezon Değerlendirme Açıklaması

Ordu 1.Amatör Lig’e Çeyrek Final maçında Eskipazarspor’a kaybederek sezona veda eden Gülyalı Turnasuyuspor’da yönetim cephesinden yapılan açıklamada ”Sezonun başından itibaren hedefimiz,…
Eskipazarspor, Turna’yı Geçerek Yarı Finale Yürüdü 2-0

Eskipazarspor, Turna’yı Geçerek Yarı Finale Yürüdü 2-0

Ordu 1.Amatör Lig Çeyrek Final rövanş maçına 2-1’lik dezavantaj ile çıkan Eskipazarspor, Gülyalı Turnasuyuspor’u iki golle geçti ve Yarı Finale yükseldi.…
Levent Candan ”Sahada Dostluk ve Rekabeti Bir Arada Yaşayacağız”

Levent Candan ”Sahada Dostluk ve Rekabeti Bir Arada Yaşayacağız”

Ordu 1.Amatör Lig Çeyrek Final karşılaşmasında Eskipazarspor karşısına çıkacak olan Gülyalı Turnasuyuspor’da bugün 12:00’de oynanacak olan kritik müsabaka öncesinde Gülyalı Turnasuyuspor…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir