• Haziran 20, 2019
  • No Comment
  • 41

Şok İddia ”Play-Off’a kalmanıza gerek yok” !

Ordu’nun Süper Lig’de mücadele eden tek takımı olan Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’nde söz verilmesine rağmen oyuncuların…

 Şok İddia ”Play-Off’a kalmanıza gerek yok” !

Ordu’nun Süper Lig’de mücadele eden tek takımı olan Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’nde söz verilmesine rağmen oyuncuların 4 aylık maaşları yönetim tarafından ödenmezken, bu durumdan dolayı yeni sezon planlaması da yapılamıyor.

Geçtiğimiz sezon Ordu’yu Süper Lig’de en iyi şekilde temsil eden Altınordu Belediyesi’nde (Engelsizler Ordusu), oyuncuların 4 aydan bu yana tek kuruş maaş alamadığı öğrenildi.

Tek Süper Lig takımı…

Ordu’nun futboldaki en iyi takımı olan Yeni Orduspor, 3.Lig’de mücadele etmesine ve yıllık yaklaşık 5 milyon lira para harcarken, Süper Lig’deki tek Ordu takımı Altınordu Belediyesi’nin yıllık 350 bin liralık bütçesinin Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü yönetimi tarafından söz verilmesine ve sözleşmede yer almasına karşın oyunculara verilmediği belirtildi.

Sadece Ordu’nun çocukları!

Sadece 2 oyuncusu dışarıdan olan Engelsizler Ordusu, Ordulu oyuncularla mücadele ediyor. Yıllardan bu yana transfer teklifleri almalarına rağmen memleketlerinden ayrılmayan oyuncuların maaşının ödenmemesi tepkilere neden oldu.

2 oyuncu 5 maça çıkmadı

Ordu temsilcisinde dış transferde kadroya katılan 2 oyuncu, lig devam ederken ‘bir daha gelmenize gerek yok’ denilerek gönderildi. Bu 2 oyuncu, maaşlarını alamamasına rağmen Play-Off’ta mücadele etti.

‘Play-Off’a kalmayın’

Engelsizler Ordusu’nda yönetimin, ‘Play-Off’a kalmanıza gerek yok’ dediği öne sürülürken, buna rağmen oyuncuların 7 kişiyle gittiği Şanlıurfa deplasmanından galibiyetle dönmesi takımı Play-Off ‘a taşıdı.

2 aydır oyalama var

Altınordu Belediyesi oyuncuları, paralarını alamamalarına rağmen Ordulu olmaları ve takıma sahip çıkmaları gerektiği bilinciyle, sezonu tamamladı. Ancak sezon sonrasında da verilen sözler yerine getirilmedi. Oyunculara 2 aydan bu yana ödemelerin bugün yarın yapılacak denildiği, hatta son olarak da Ramazan Bayramı’ndan sonra paraların verilecek dendiği ancak herhangi bir ödemenin yapılmadığı belirtildi. Ayrıca yönetim tarafından kulübün Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne geçeceği söylenmesine rağmen böyle bir durumun da olmadığı kaydedildi.

Kırık arabayla şampiyonluk!

3 sezondan bu yana kırık tekerlekli sandalyelerle (arabalarla) oynayan oyuncular, araba sözü verilmesine karşın kırık ve çoğu yeri kaynak yapılmış arabalarla Süper Lig’e çıkmayı başarmış, Süper Lig’de de yine bu kırık arabalarla Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi takımların karşısına çıkmışlardı.

Transfer teklifleri geldi

Altınordu Belediyesi’nde 4 oyuncuya transfer teklifi gelirken, bu oyuncular teklifi kabul etmeden önce yine de yönetimden gelecek haberi bekliyor. Yönetimin maaşları yatırması durumunda ve yeni sezon için bazı sözlerin verilmesiyle yola devam edilebileceği belirtildi. Sözler yerine gelmemesi durumunda ise takımın iskeletini oluşturan oyuncuların, transferle başka takımlara gideceği öğrenildi.

Paralarını alamamalarına rağmen yeni sezon öncesinde antrenman programı hazırlayan teknik ekip ve oyuncuların Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı ve yönetimden gelecek olan habere göre hareket edeceği kaydedildi.

Orduluların da sezon boyunca taraftar anlamında takıma destek olmadığı görülürken, takımdaki oyuncular bir an önce alacaklarının ödenmesini istiyor.

Sorunların devam ettiği ve çözülemediği Engelsizler Ordusu’na; yönetimin mi, Altınordu Belediyesi’nin mi yoksa Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin mi destek olacağı ise merak konusu haline geldi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Seride Fark İkiye Çıktı ! 45-76

Seride Fark İkiye Çıktı ! 45-76

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig’de Play-Off’unda Beşiktaş ile karşılaşan Altınordu Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, serinin ikinci maçında rakibine 45-76 mağlup…
Altınordu Belediyespor, Fener’e Direnemedi ! 86-49

Altınordu Belediyespor, Fener’e Direnemedi ! 86-49

Tekerlekli Sandalye Erkekler Süper Ligi’nde mücadele eden Altınordu Belediyespor, ligde son maçında 1907 Fenerbahçe’ye farklı mağlup oldu. Haftalar öncesinde Play-Off’u garantileyen…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir