Orduspor Öz Evlatlarına Sahip Çıkıyor, Peki Ya Öz Evlatları Ne Yapıyor ?

Geçtiğimiz günlerde Ordu 19 Eylül Stadyumu’nda ‘Efsaneler’ sahaya çıktı, ne efsane ! Futbolculuk dönemlerinde yaptıkları tartışılmaz ancak özellikle son yıllarda efsane oldukları takım aleyhinde yaptıkları, o formayı nasıl giyip sahaya çıktılar sorusunu akıllara getiriyor.

Sözüm sahada olan herkese değil tabi. Burada isim isim de açıklamayacağım o kişileri ancak Orduspor forması ile sözde ‘efsaneler’ maçına çıkan kişilerin arasında kimler kimler vardı bakalım. Orduspor’u kayyuma sürüklemeye çalışanlar, Orduspor’u yok etmeye çalışan kulüpte görev yapanlar ya da yapacak olanlar, Orduspor maçında Yeni Orduspor’u konuşanlar, Kulübü Mahkemeye verenler… yani ortak nokta kulübe sahip çıkmayanlar !

İsim konusu tıpkı Orduspor’un yerine koymaya çalıştıkları takım gibi arada kalmış. ‘Efsaneler’ yerine ‘Eski Futbolcular’ sahaya çıkıyor denilseydi tribünler daha hareketli olurdu. Çünkü birçok kişiye göre efsane apoletleri üç maymunu oynamaya başladıkları an bitmişti.

Gelelim karşılaşmadaki güzel anlara. Orduspor formasını tekrar giyen eski isimler, bir dönem beraber forma giydikleri ya da kulüpte ortak mesai harcadıkları ancak aramızdan ayrılan arkadaşlarını unutmadı. Öner Piroğlu, Hayri Osma, Barış Takaoğlu, Fevzi Tokat, Cumhur Alan Bulancak, Mehmet Dilber, Erdoğan Arıca ve birçok isim, ruhları tekrar şad olsun.

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği ve Mor Menekşeli Kadınlar Belgeseli için yapılan bu karşılaşmada emeği olanlar tabiki en büyük teşekkürü hakediyorlar. Onlara tekrar teşekkür etmeden geçmeyelim çünkü bu müsabaka bazılarına şunu hatırlatmış olabilir. Belki siz Orduspor’u görmezden gelip unutabilirsiniz ama Orduspor sizi unutmaz !

SAMET KARADAĞ / KÖŞE YAZISI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!