• Şubat 11, 2020
  • No Comment
  • 21

“Spora siyaseti karıştırmadık”

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Mustafa Kılıç, önümüzdeki Temmuz ayında yapılacak olan seçimde aday olmayacağını açıkladı. İki dönem…

 “Spora siyaseti karıştırmadık”

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Mustafa Kılıç, önümüzdeki Temmuz ayında yapılacak olan seçimde aday olmayacağını açıkladı. İki dönem ASKF Başkanlığı görevini yapan Kılıç ‘inanıyorum ki kalıcı izler bıraktık’ dedi.

Kılıç, 6 yıl süren iki dönemlik Başkanlık sürecini değerlendirirken; “Federasyonumuzun 14. Olağan Genel Kurulunda almış olduğum görevi tamamlama kararı aldım. 26 Temmuz 2014 tarihinde yapılan kongreye bilindiği gibi tek listeyle girmiş ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımla göreve başlamıştık. Uzun yıllar spor camiasının içinde olmam münasebetiyle amatör kulüplerimizin önceliklerini dikkate alarak önce planlama sonrada uygulamaya geçtik. Başkanlığım süresinde hedefim özellikle sporcularımız ve antrenörlerimize daha sağlıklı ve kaliteli bir ortam sağlamaktı. İnanıyorum ki bunu da sağlamış olduk. Bundan sonra göreve gelecek olan başkan ve yönetim kurulu aldıkları bu görevi layıkıyla yapar ve Ordu amatörünü daha ilerilere taşır” dedi.

“Başarılı sporcuları unutmadık”

Başkan Kılıç, her zaman başarıyı teşvik ettiklerini söylerken; “Yeni dönemde özellikle salon sporlarında ve bireysel branşlarda İlimizi ve ülkemizi en üst seviyede temsil eden sporcu ve antrenörlerimizi unutmadık. Müsabakaları öncesinde ve sonrasında istişare ederek ihtiyaçlarını giderme konusunda elimizden ne geldiyse yapmaya çalıştık. Özellikle başarılı olan sporcularımıza ödüllendirerek onlarla gurur duyduk” diye konuştu.

“Kulüplerimize yardım ettik”

Kılıç; “Göreve geldikten sonra şehrin mülki amirleri ile sıkı sık istişareler yaparak kulüplerimizin sorunlarını dile getirdik. İlk yılımızda Büyükşehir Belediyemiz ile yaptığımız görüşmeler sonrasında 200 TL nakdi yardım aldık. Tüm üye kulüplerimize yapılan bu yardımı ulaştırdık. Yapılan bu yardımla birlikte kulüplerimiz sezona başlamış oldu. Bununla birlikte birçok üye kulübümüze il dışına gittikleri grup müsabakaları için de nakdi yardımlarımız oldu. Nakdi yardımın yanı sıra yine Gençlik ve Spor Bakanlığımız nezdinde İl Müdürümüz Mustafa Genç ile birlikte kulüplerimize malzeme yardımı yaptıl.” şeklinde konuştu.

“1,5 sahadan 4 sahaya”

‘Göreve geldiğimizde en büyük problemlerden biri olan futbol kulüplerimizin müsabaka ve antrenman yaptıkları saha sorununu çözmek oldu. Durugöl mahallesindeki 1,5 saha artık kulüplerimizin ihtiyacına cevap vermezken Büyükşehir Belediyemiz ile ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmalara sonrasında şimdiki Karşıyaka tesislerini ilimiz futboluna kazandırmış olduk’ diyen Kılıç, şunları söyledi; “Altınordu İlçemizde Karşıyaka’da 1’i çim olmak üzere 3 adet, ve Cumhuriyet Mahallemizde 1 adet olmak üzere 4 adet futbol sahası yapılmış oldu. Daha önce antrenman ve müsabaka sorunu yaşayan kulüplerimiz daha kaliteli bir ortam sağlamış olduk. 2017-2018 futbol sezonunda Karşıyaka tesislerini kulüplerimizin hizmetine sunduk. Daha sonra tesisi içinde yer alan 1 nolu sahanın bulunduğu bölümde koruyucu önlemler alma konusunda girişimlerimiz oldu. Bununla birlikte Altınordu Kent Park Tenis Kortları ve Sosyal Tesisleri de sporcularımıza kazandırıldı.”

“Terleri soğumadan kupaları verildi”

Başkan Kılıç; “Futbol oynadığım dönemden bu güne hep bir uhde olarak kalan kupa ve madalya törenin hayata geçirdik. Tüm kategorilerde final müsabakası sonrasında takımlara kupalarını ve sporculara madalyaları terleri soğumadan verdik. Bununla birlikte hakemlerimizi de unutmadık ve kupa töreniyle birlikte hakemlerimize de plaket vererek bütünlüğümüzü sağlamaya çalıştık” dedi.

“Kulüp sayımız arttı”

Başkan Kılıç; “Göreve geldiğimizde öncelikli hedeflerimizden biride kulüp sayılarını artırmaktı. Bugün üye kulüp sayımız 87 iken özellikle futbol kulüplerimizin sayısı artış gösterdi. Göreve geldiğimiz 2014-2015 futbol sezonunda 20 olan Amatör futbol kulüp sayımız bugün itibariyle 36 olmuştur. Yapmış olduğumuz destekler ve oluşturduğumuz ortam sayesinde özellikle futbol kulüplerimizde artış gözlendi. İnanıyorum ki bu sayı daha da artacak” dedi.

“Kulüplere soyunma odası”

Karşıyaka’ya yapılan sahaların ardından tek eksik kalan kulüplerin ihtiyacı olan yerleşkelerinin temelinin atıldığını aktaran Mustafa Kılıç; “Valimiz Seddar Yavuz ile yapılan görüşmelere sonrasında geçtiğimiz ay çalışmalara başladı. İnşallah tamamlandığı zaman son derece güzel bir ortam olacak ve merkez kulüplerimizin mağduriyeti giderilmiş olacak. Böylelikle daha önce Durugöl’de 4 kulübümüze tahsisi edilen soyunma oda sayısını attırmış olduk” ifadelerini kullandı.

“Kum futbol turnuvası düzenledik”

Kılıç; “Yaptığımız girişimler sonrasında şehrimizin turizmine de katkı sağlamak amaçlı Kum Futbol Turnuvası düzenledik. Yine dönemin Büyükşehir Belediyemiz ile yaptığımız görüşmeler sonrasında Kum Futbol Turnuvası düzenledik. Futbolda ölü sezon olarak adlandırılan dönemde hem sporcularımız hem de vatandaşlarımızın keyif aldığı bir ortam sağlamış olduk” dedi.

ASKF’nin internet sayfası ve sosyal medyaya da önem verdiklerini aktaran Kılıç, buradan Tertip Komitesi ve Disiplin Kurulu kararlarını yayınlayarak kulüplerin ve sporcuların mağduriyet yaşamalarının önüne geçmeye çalıştıklarını dile getirdi.

“Sağlığa da önem verdik”

Tüm kulüplerin sağlık sorunlarını gidermesi adına özel bir hastaneyle protokol imzaladıklarını belirten Başkan Kılıç, “Bu bağlamda üye kulüplerin yönetici ve sporcuların yanı sıra birinci derece yakınlarının faydalanacağı sağlık hizmeti protokolü imzaladık. Öte yandan saha içinde yaşanabilecek sağlık sorunlarını dikkate alarak Ordu Sağlık il Müdürlüğü ile yaptığımız çalışma ile kulüp antrenörlerimize ilk yardım kursu verdik. Katılımın yüksek olduğu son derce faydalı bir kurs oldu.” diye konuştu.

“Spora siyaseti karıştırmadık”

Görev süresi boyunca spora siyaseti karıştırmadığının altını çizen Kılıç, “Hiçbir parti göz etmeksizin milletvekillerimiz ile yaptığımız görüşmelere Valilik makamı ve sporun diğer paydaşları ile birlikte tek hedefimiz Ordu amatörünün daha kaliteli ve hak ettiği ortamları sağlamaktı. Yapılan tüm çalışmalara bakıldığında bu ilişkileri iyi tutarak zaten kazananın Ordu amatörünü olduğunu görüyoruz” dedi.

“Bize güvenenlere teşekkürler”

‘2014 Temmuz seçiminden tek listeyle başkanlık görevine geldiğim ASKF’de ikinci dönemde tekrar adaylığımı açıklamıştım’ diyen Kılıç, şunları kaydetti; “Tekrar ikinci kez aday olma kararını almamda kulüplerimizin payı büyüktür. Seçime aylar kala yaptığım istişarelere ve kulüplerimizin desteğiyle ikinci kez Başkanlığa adaylığımı koymuş oldum. Tüm olumsuzluklara rağmen kulüplerimizin teveccühü ile tekrar yönetim kurulum ile birlikte göreve layık görüldük. Bu seçimde görüldü ki yapılan hizmetler insanların nezdinde karşılık buluyor. Bu vesileyle 2017 seçimlerinde bana ve yönetim kurulu arkadaşlarıma güvenen ve destek veren tüm delegelerimize teşekkür ederim.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda Sular Durulmuyor !

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda Sular Durulmuyor !

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda ertelenen seçimlerin ardından başkan Mustafa Kılıç’ın istifa etmesiyle başkanlığa aday olan ve göreve getirilen Genel Sekreter…
Ordu ASKF Başkanı Mustafa Kılıç İstifa Etti !

Ordu ASKF Başkanı Mustafa Kılıç İstifa Etti !

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Mustafa Kılıç, yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini belirtti. 2020-2021 futbol sezonu öncesinde yapılması planlanan…
”Perşembe Günü Atatürk Spor Salonu’nda Olalım”

”Perşembe Günü Atatürk Spor Salonu’nda Olalım”

Ordu Büyükşehir Belediyesi; 1. Amatör Lig, 2. Amatör Lig, Kadınlar 3. Lig, U15- U17- U19 Liglerinde mücadele eden futbol kulüpleri ne…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir