Sürmeneli: ”Ordu İkinci Evim Oldu” !

23 Temmuz-8 Ağustos’ta düzenlenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye Boks Milli Takımı adına Olimpiyat şampiyonu olarak tüm ülkeyi sevince boğan Busenaz Sürmeneli, Dünya Şampiyonası’na hazırlık çerçevesinde Ordu’da kampa girdi.

Tokyo’da düzenlenen Olimpiyatlar öncesinde kampa Ordu’da giren ve bu sürecin ardından Olimpiyat şampiyona olan Trabzonlu Milli boksör Busenaz Sürmeneli, Dünya Şampiyonası öncesinde yine Ordu’da geldi ve kampa girdi. Olimpiyatlar öncesindeki kamp sürecinde Ordu 19 Eylül Stadyumu ve Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda çalışan ve soyunma odasına “İdmanlarınızı bölüp, benim çalışmam için fedakarlık gösterdiniz. Hakkınızı helal edin. Bana dua edin. İnşallah bayrağımızı en güzel şekilde temsil edeceğiz. Sizleri seviyorum.” yazılı not bırakarak kalplere kazınan Sürmeneli, Ordu’da bu sefer üç hafta kalacak.

Şampiyona öncesi Ordu’ya gelen Busenaz Sürmeneli, Yeni Ordu Stadyumu’nda bulunan bireysel sporcu salonunda kampa girerek antrenmanlarına başladı. 21 Mart’a kadar Ordu’da kamp yapacak milli boksör, hazırlıklarına antrenörü Cahit Süme yönetiminde devam ediyor.

Kariyerinde 5 Avrupa, 3 dünya ve olimpiyat şampiyonluğu bulunan Busenaz Sürmeneli, dünya şampiyonası kampı için Ordu’yu tercih etme noktasında ise sosyal medya hesabından: ”Olimpiyatlardan önce hazırlıklarımı ve antrenmanlarımı yaptığım Ordu’ya geldim. Aynı heves ve heyecanla şimdi 2022 Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Burası ikinci evim gibi oldu artık, yine şans getirsin bize” paylaşımını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!