- Temmuz 28, 2023
- No Comment
- 96
Sürpriz Karar, Makedonya Ligi’ne Transfer Oldu
Geçtiğimiz sezon Çaykur Rizespor A.Ş. forması ile Süper Lige yükselme sevinci yaşayan Alper Potuk, yeni sezonda Makedonya Ligi ekiplerinden Gostivar…
Geçtiğimiz sezon Çaykur Rizespor A.Ş. forması ile Süper Lige yükselme sevinci yaşayan Alper Potuk, yeni sezonda Makedonya Ligi ekiplerinden Gostivar ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladı.
Türk Futbolu’nda Eskişehirspor’daki performansı sonrasında Fenerbahçe’ye transfer olan ve uzun süre Fenerbahçe forması giyen ve daha sonra MKE Ankaragücü’ne transfer olan Alper Potuk, son olarak Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor A.Ş. forması giydi. Tecrübeki orta saha, geçen sezon kariyerine bir lig terfisi eklerken Rize ekibi ile Süper Lige yükseldi.
Orta sahada, kanatlarda ve zaman zaman forvette oynayan Alper Potuk, geçen sezon Çaykur Rizespor A.Ş. forması ile 31 maça çıkarken 1 gol atarak arkadaşlarına 7 asist yaptı. Yeni sezon öncesinde Çaykur Rizespor A.Ş.’de kalma ihtimali konuşulan Alper Potuk, bir anda sürpriz bir karar aldı ve Makedonya 1.Lig ekibi Gostivar ile anlaştı.
Kariyerinde ilk kez yurtdışına çıkan 32 yaşındaki Alper Potuk, Türkiye’de şu ana kadar sayısız maçlara çıktı ve başarılar kazandı. Potuk aynı zamanda bir dönem A Milli Takım forması da giydi.
SAMET KARADAĞ