• Eylül 9, 2019
  • No Comment
  • 31

Taekwondocularımız İsveç’te Çoştu !

İsveç’te düzenlenen Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası’nı Türkiye 12 madalya ile tamamlarken Ordulu sporcular da boş geçmedi. Avrupa Taekwondo Birliği (WTE)…

 Taekwondocularımız İsveç’te Çoştu !

İsveç’te düzenlenen Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası’nı Türkiye 12 madalya ile tamamlarken Ordulu sporcular da boş geçmedi.

Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenen ve 35 ülkeden 458 sporcu mücadele ettiği Avrupa Ümitler Taekwondo Şampiyonası’nı son gün erkeklerde 87 ve +87, kadınlarda ise 73 ve +73 kilolarda yapılan müsabakalarla sona erdi. Türkiye adına 8 taekwondocu tatamiye çıkarken, Ay-yıldızlı taekwondocular 2 altın ve 2 bronz madalya elde etti.

Ordu Büyükşehir Belediye Sporcusu olan ve Erkekler +87 kiloda mücadele eden Emre Kutalmış Ateşli, altın madalya kazandı. Dünya ve Avrupa gençler şampiyonu ünvanlı Emre Kutalmış Ateşli, 2018 yılından sonra ümitlerde bu başarısını tekrarlayarak üst üste 2. kez altın madalyayı boynuna geçirdi.

Yine erkeklerde Ordu Büyükşehir Belediye Sporcusu olan Hasan Can Lazoğlu ise 87 kiloda bronz madalya aldı. Lazoğlu geçen sezonda da bronz madalya kazanmıştı.

Avrupa şampiyonasını 3’ü altın, 4’ü gümüş ve 5’i bronz olmak üzere 12 madalyayla tamamlayan Türkiye, bu sonuçlara erkek takım, kadın takım ve genel sıralamada Avrupa 2.’si oldu.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir