Ordu sporunda Orduspor ile Yeni Orduspor’un birleşmesi girişiminde öncü olan Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin isteği, Orduspor taraftarları tarafından veto yiyor.

Tarihinde ilk kez mücadele ettiği Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyon olan Orduspor ile TFF 3.Lig’de 2 sezondur yokları oynayan Yeni Orduspor’un sezon öncesinde birleşeceği iddiası halen sıcaklığını koruyor. Birleşmede kilitlenen konu ise başkanın kim olacağı.

Hem Orduspor hem de Yeni Orduspor taraftarları birleşmeye sıcak bakarken, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin önerdiği Kulüp Başkanı ve yönetim konusu, Orduspor taraftarları tarafından kabul görmedi. Yönetime Orduspor’dan sadece 3 kişinin alınabileceği öğrenilirken, Kulüp Başkanlığına Uğur Çelenk’in isminin çıkması birleşme olayını tıkadı.

Bu hafta içi son kez bir araya gelecek olan Orduspor ve Yeni Orduspor yetkililerinin, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in tam yetki verdiği Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in ile de görüşecek.

Yeni Orduspor’da 2 Haziran’da Olağan Üstü Genel Kurul yapılacakken, Orduspor ise hala Divan Kurulu gözetiminde faaliyetlerini sürdürüyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!