Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Mustafa Kılıç, Yeni Orduspor’un içinde bulunduğu ortamda hala bir başkan adayının çıkmamasına değinerek; “Hep birlikte bu takımı kurtaralım. Eğer Yeni Orduspor küme düşerse, belki de bu şehir bir kez daha profesyonel lig göremeyecek” dedi.

ASKF Başkanı’ndan sitem…

Ordu futbolunun önde gelen isimlerinden Fikret Ayabakan, Üstün Türközer, Şükrü Bekiroğlu gibi efsanelerin yer aldığı Salih Aydoğan-Turgay Güney TFF Grassroots C Futbol Antrenör kursunda bir söz alan ASKF Başkanı Kılıç, Yeni Orduspor’un sahipsiz kalmaması gerektiğini belirterek, aynı durumun başka bir ilde olması durumunda insanların sokağa bile çıkamayacağını ileri sürdü.

“Sadece 15 günleri kalıyor”

Yeni Orduspor’un olağanüstü kongre sürecine değinen Başkan Kılıç; “Türkiye’de futbolun gelmiş olduğu kötü ve problemli nokta, kötü yönetimlerle beraber Ordu’nun merkezdeki takımlarına da değmiş gözüküyor. Altınordu’nun ortada hiç gözükmeyen yöneticileri var. Şuan Yeni Orduspor ise hiç futbolcusu kalmayan hatta lige katılıp katılmayacağı bile soru işareti durumunda olan bir takım. Bir ay içerisinde ligler başlayacak. 3 Ağustos’ta kongre var. İlkinde çoğunluk sağlanamazsa 10’unda gerçekleştirilecek. Kurban Bayramı derken, yeni yönetime sadece 15 gün kalıyor. Adı geçen Şükrü Bodur gibi insanların da başkanlığa talip olamayacakları hususunda bilgiler var” dedi.

“Sokağa çıkamazlardı”

Yeni Orduspor’daki durumun aynısı Trabzon veya başka şehirlerde olsaydı, sokağa bile çıkamazlardı’ diyen Kılıç, şunları kaydetti; “Hep birlikte bu takımı kurtaralım. Neden sahip çıkmıyoruz? Eğer Yeni Orduspor küme düşerse, belki de bu şehir bir kez daha profesyonel lig göremeyecek. Bu takıma hep beraber sahip çıkalım. Bizler alalım. Madem bu işi biliyoruz, bu takım da 3.Lig’de 2 milyon lirayla futbolcu maliyetleriyle birlikte sezonu bu şekilde tamamlayabilir. Bu sezonu böyle tamamlarız. Belki de ilk 5’e bile girebiliriz. Yeni Orduspor, şuan şehrin takımı olmasına karşın sahip çıkılmıyor. ama bu iş Trabzon’da olsaydı, bu işi organize edenler sokağa çıkamazlardı. Bu yeni stadyum ne olacak? Amatörler mi oynayacak? Bu uyuşukluğu üzerimizden atalım. Mevcut yönetim gitsin ama bizler sahip çıkalım. Ortada abartılan rakamlar yok. Acilen takımı kurmamız lazım. Futbolcu peşinatlarını filan vermek için 1 milyon lira para lazım. Akabinde yolumuza devam edeceğiz. Federasyondan gelecek olan 2 milyon lirayla birlikte de diğer giderler karşılanabilir. Bu takımı düşürmeyelim. bir düşersek, ömür boyu küme düşmüş olabiliriz. Çıksa Orduspor çıkardı. Bir daha çıkamayız.”

Ordu’nun yeni stadyumunun yapıldığını hatırlatan Kılıç, profesyonel liglerde takım olmaması durumunda o statta hangi takımın oynayacağını sorarak, bu işe sahip çıkılmasını istedi.

“Keşke yöneticiler de kurs alsa”

Salih Aydoğan-Turgay Güney TFF Grassroots C Futbol Antrenör kursuna katılan antrenör adaylarına da bir konuşma yapan Kılıç; “Sizler eğitim alıyorsunuz ve uzun yıllar alacaksınız. Ama ileride beceriksiz ve basiretsiz yöneticilerle karşılaşacaksınız. Zaten kulüplerimiz başkan ve yönetici anlamında başarılı olsaydı, Türkiye ve Ordu’daki futbol bu durumda olmazdı. İnsanların iyi bir müteahhit ya da iş adamı olması, futbol kulüplerini iyi yönetecekler anlamına gelmiyor. Keşke yöneticiler için de federasyon tarafından bir eğitim ve kurs olsa” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!