”Teorik Olarak 1 Mart’a Kadar Başlatma Şansımız Yok”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili ve Amatör Futbol Sorumlusu Ali Düşmez, Bölgesel Amatör Lig (BAL) ile ilgili yaptığı açıklamada, ligleri başlatmak istediklerini ancak 1 Mart’tan önce bunun imkansız olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz dönemlerde Eylül ya da Ekim ayında başlayan Bölgesel Amatör Lig ve Amatör Liglerde, Covid-19 pandemisi nedeniyle 2020-2021 sezonu henüz başlamadı. 2021 yılında Ocak ayının son günlerine gelinmesiyle birlikte, Amatör Futbolcular liglerin oynanmasını isterken TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez açıklamalarda bulundu.

TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, ligi oynatmak istediklerini fakat teorik olarak 1 Mart’a kadar başlamasının mümkün olmadığını belirtti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan vekili aynı zamanda Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez, , Beyaz Futbol’a katılarak, program yapımcısı Onur Yıldız ve yorumcu Sinan Engin’in sorularını cevapladı. Düşmez, “Amatör futbol ligleri ne zaman başlayacak?” sorusu üzerine, “Bölgesel Amatör Ligi oynatmak istiyoruz. Amatör futbol esaslar kitapçığını yayınladık. Amatör transfer dönemi 15 Şubat’ta başlıyor. Fakat ligin ne zaman başlayacağına dair net tarih veremiyoruz” dedi. TASKK Başkanı, Bilim Kurulu ve TFF Sağlık Kurulu’nun öneri ve tavsiyelerinin önemine vurgu yaparken, “1 Mart’a kadar Cumartesi-Pazar sokağa çıkma yasağı var. Teorik olarak ligi 1 Mart’a kadar başlatma şansımız yok. Kimseyi mağdur etmek istemiyoruz. Öyle bir düşüncemiz olsa 160 takımı 268’e çıkarır mıydık? 110 takım demek, 30 futbolcudan 3 bin Bölgesel Amatör Lig futbolcusu demek. Yıllardır bu işi en iyi şekle yapmaya çalışıyoruz. Şuan bir süreç içindeyiz. Aşı başladı. Bir netice versin. Bu işin tek başına Ali Düşmez’le ilgisi yok. Bunun Bilim Kurulu, TFF Sağlık Kurulu, TFF kanadı var. Biz oynatmak için çalışıyoruz. Bunun için şartların uygun olması çok önemli” şeklinde ifadelerde bulundu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!