”TFF Açıklamadan Takımı Toplamayacağız”

TFF 3.Lig’de mücadele eden 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Basın Sözcüsü Olgun Alp yaptığı açıklamda ‘Önce Sağlık’ dedi.

Coronavirüs vakası nedeniyle birçok ülkede ligler ertelenenirken, bazı takımlar hazırlıklarına tekrar başladı. Ordu’yu profesyonel ligde temsil eden iki takımdan birisi olan 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Basın Sözcüsü Olgun Alp, şu an antrenmanlara başlama gibi niyetlerinin olmadığını ve bireysel olarak çalışacaklarını söyledi.

Yaptığı açıklamada Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelecek bilgilendirmeye göre hareket edeceklerini belirten Alp ”Futbolcularımız, Teknik Heyetin kendilerine verdikleri çalışma programlarını, evlerinde izolasyonlarını sağlayarak hazırlanacaklardır. “Önce sağlık” diyoruz. Kulüp olarak, bizim muhatabımız TFF’dir. Federasyonumuz, liglerin başlamasıyla ilgili net bir açıklama yapmadan, takımımızı tesislerde çalışmaya çağırmayı düşünmüyoruz. Her bir oyuncumuz, hocaları tarafından kendilerine verilen çalışma programlarını, evlerinde kalarak uygulayacaklardır”dedi.

Tesisleri boşaltılarak karantinaya alındığını ve sağlık anlamında önlem aldıklarını belirten Basın Sözcüsü Olgun Alp: ”Biz yönetim olarak, öncelikle sağlık diyor ve hiçbir oyuncumuzu riske atmak istemiyoruz. Bu süreçte, sakat futbolcularımızın da tamamen iyileşerek, hazır hale gelmelerini temenni ediyoruz. Tüm bu nedenlerden dolayı, TFF’nin resmi açıklamaları olmadan, takımı toplamayı düşünmediğimizi tekraren belirtmek istiyor ve herkese sağlık için evde kal diyoruz” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!