• Şubat 25, 2023
  • No Comment
  • 19

TFF’den ”Omuz Omuza Dayanışma” Kampanyası !

Kahramanmaraş’ta yaşanan ve birçok ilde büyük yara açan depreme yardım amaçlı olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı, TFF, Süper Lig Kulüpler…

 TFF’den ”Omuz Omuza Dayanışma” Kampanyası !

Kahramanmaraş’ta yaşanan ve birçok ilde büyük yara açan depreme yardım amaçlı olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı, TFF, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Medya Grubu önderliğinde düzenlenecek olan “Omuz omuza” yardım kampanyası, 1 Mart Çarşamba günü saat 20.00’de televizyon ve radyolardan ortak canlı yayınla gerçekleştirilecek.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli 10 ili sarsan depremin yaralarını sarmak için futbol dünyası da bir adım atıyor. TFF tarafından düzenlenecek Omuz Omuza dayanışma gecesi ile spor kanallarında yardım toplanıyor. 1 Mart 20.00’deki yardım gecesi TRT Spor, Tivibu Spor, A Spor, TV8,5, beIN Sports ve Spor Smart tarafından naklen yayınlanacak.

TFF, yardım gecesiyle ilgili bir açıklama yayımladı. Messi, Neymar ve Mbappe gibi ünlü isimlerin de yardım gecesine katılmasını bekleyen TFF, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı.

– Ülkemizi sarsan büyük deprem felaketleri sonrası; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Medya Grubu ana paydaşlığında; A Spor, beIN Sports, D Smart Sports, Tivibu Spor, TRT Spor ve TV8,5’un ortak canlı yayın gerçekleştireceği “Omuz Omuza” dayanışma ve yardımlaşma kampanyasının startını 1 Mart’ta veriyoruz. Kampanyamız, 15 Haziran’a kadar devam edecek.

– 1 Mart 2023 Çarşamba günü 20.00’da başlayarak televizyon ve radyolardan gerçekleştirilecek ortak canlı yayınla, yurt içinde ve yurt dışında futbola gönül veren ve deprem felaketleri sonrasında kalbi Türkiye için atan herkesi bir araya getirmeyi hedefliyoruz.

Söz konusu yayını, Kulüp Başkanlarımız, futbolcularımız, milli takım oyuncularımız, teknik direktörlerimiz, sanat dünyası ve spor basını başta olmak üzere camiamızın önde gelen isimleri ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu dönemde desteğini yakın bir şekilde hissettiren FIFA, UEFA, yabancı Futbol Federasyonlarının yöneticilerinin ve uluslararası yıldız futbolcuların da organizasyona katılımını bekliyoruz.

– Uzun soluklu kampanya süresince elde edilecek gelirler, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.

– Büyük afet sonrasında yaraları sarmak ve toparlanma döneminde halkımıza futbol dünyası olarak desteğimizi güçlü şekilde hissettirmek adına omuz omuza veriyor; hep birlikte milletimizin geleceğe yönelik kaygılarını azaltmak, umutlarını yeniden yeşertmek için çalışıyoruz.

– 1 Mart’ta takımlarımızın bütün renklerini kırmızı-beyaz altında buluşturuyor ve futbolun iyileştirici gücüyle büyük bir sinerji yaratmayı umuyoruz. Biz 85 milyonluk dev bir aileyiz. Acımız da gözyaşımız da bir. Futbol sadece futbol değil, yardımlaşmak ve omuz omuza vermek demek. İşte bu yüzden; her bir ferdimizi omuz omuza verip “iyiliğe” davet ediyoruz. Kaybedecek vaktimiz yok. 1 Mart’ta herkesi ekranların başında kampanyamıza destek olmaya bekliyoruz. Gelin, yaralarımızı hep birlikte saralım.

SAMET KARADAĞ

Related post

Ligde Statü Değişti, İşte Yeni Play-Off Sistemi

Ligde Statü Değişti, İşte Yeni Play-Off Sistemi

Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklamada 2023-2024 sezonunda Kadınlar Futbol 1.Ligi’nde takımları coğrafi olarak iki farklı gruba böleceklerini ve iki grupta ilk…
TFF’den Kuntz Açıklaması: ”Gerçeği Yansıtmamaktadır”

TFF’den Kuntz Açıklaması: ”Gerçeği Yansıtmamaktadır”

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada A Milli Takım’da yolların ayrıldığı konuşan Stefan Kuntz ile ilgili olarak iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade…
Fatsa Belediyespor, TFF’den Uyarı Alacak

Fatsa Belediyespor, TFF’den Uyarı Alacak

TFF 3.Lig ekiplerinden Fatsa Belediyespor, sezonun ilk haftasında Karbel Karaköprü Belediyespor karşısında TFF’de onaylı olmayan forma setleriyle maça çıkarken ilk kez…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir