Tüm Türkiye’yi Yasa Boğan Futbolcu Son Yolculuğuna Uğurlandı
Geçtiğimiz sezon forma giydiği Alaplı Belediyespor’da şampiyonluk sevinci yaşayan ve Orduspor ile her konuda anlaşan Süleyman Karaali Tekden, geçirdiği kalp…
![Tüm Türkiye’yi Yasa Boğan Futbolcu Son Yolculuğuna Uğurlandı](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/yas.jpeg)
Geçtiğimiz sezon forma giydiği Alaplı Belediyespor’da şampiyonluk sevinci yaşayan ve Orduspor ile her konuda anlaşan Süleyman Karaali Tekden, geçirdiği kalp krizi ile vefat ederek tüm Türkiye’yi yasa boğarken son yolcuğununa uğurlandı.
Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor’da yeni sezon öncesinde anlaşmaya varılan Süleyman Karaali Tekden, Ordu’ya gelmiş ve ardından memleketine dönmüştü. Orduspor’da yeni sezonda orta sahanın yıldızı olması beklenen 1998 doğumlu Süleyman Karaali Tekden, Hatay Reyhanlı’da geçirdiği kalp krizi nedeniyle bir anda Türk Futbolu’nu yasa boğmuştu.
Süleyman Karaali Tekden’in cenazesi memleketinde bu sabah toprağa verilirken, Ordu Valisi Tuncay Sonel ve Orduspor adına çelenk gönderildi. Tekden’in cenazesinde Orduspor Genel Koordinatörü Cihangir Güner, teknik ekip ve futbolcu arkadaşları yer alırken, Güner duygu dolu açıklamalarda bulundu.
Orduspor Genel Koordinatörü Cihangir Güner: ”Birer birer yitirdik gönlümüze taht kurmuş yakışıklı çocukları. Oysa gülüşleriyle yeni bir şehrin inşasını kuracaktık Adı gibi yeniden doğacaktı bu kentin semalarında. Azrail ördü ölüm ağını göğsüne. Aslan gibi bir bedene dünyanın yükünü yüklemişti ve Belki son nefesinde son sözünü duyamadık senin ama, kilometrelerce uzakta bağrımıza saplanan o derin acıyı hepimiz hissettik kardeşim. Hizmet etmek istediğin bu kente gülüşlerinle gelmeni beklerken gözyaşlarıyla uğurladı bu şehir seni. En çokta o ölümlü dünya abi hakkını helal et dediğin an ah be karagözlü çocuk Orduspor için mücadeleye hazırlandığın bu günlerde ölüm konvoyuyla yüreğimize acıyı gözyaşını yazdırdın sen. Bütün herkesin ortak duası oldun. Gidişinle mateme boğduğun sevdiklerinin gözyaşlarıyla yıkandı sokaklar Bir daha babamdan sonra ölüm adına yazmamak için kendi kendime söz vermiştim aslında, ama nerden bilecektim ki yüreği yüzü kadar yakışıklı kardeşimi kaybedecektim. Ölümsüz olduğunu, çok güçlü olduğunu, kötülüğe bile kafa tuttuğunu düşünmüştüm. Çok erkendi kardeşim bizden uzak evinde gittiğin bu ebedi yolculukta seni asla unutmayacağız.” açıklamasını yaptı.
SAMET KARADAĞ