“Türk Futbolu ve Ordu’ya, Filizhane’mizden Önemli Futbolcular Katmayı Hedefliyoruz”

2021-2022 sezonunda kulüp tarihinde ilk kez Ordu 2.Amatör Lig’de mücadele eden Yeşilordu Futbol Kulübü’nde Futbol Okulu faaliyetleri tüm hızıyla sürüyor.

Ordu Futbolu için çiçeği burnunda bir takım olan ve geride kalan sezonda ilk kez liglerde mücadele eden Yeşilordu Futbol Kulübü, liglerin bitmesiyle birlikte Futbol Okulu faaliyetlerine başladı.

Yeşilordu Futbol Kulübü altyapı koordinatörü olan Ordu futbolunun tecrübeli teknik adamı Hacı Ahmet Taşpınar, Yeşilordu Futbol Okulu projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Taşpınar: “Geldiğimiz ilk günden bu yana bir kulüp felsefesi ve kültürü oluşturmaya başladık. Türk futboluna, özelinde Ordu’ya filizhane’mizden önemli futbolcular katmayı hedefliyoruz. Çalışmalarımızda çocuklarımızın futbol öğrenimini yanında bilişsel, duygusal ve psikolojik gelişimine de önem veriyoruz. Antrenmanlarımızda çok yönlü çalışmalarla Futbolda oyun eğitimini kullanarak çocuklarımızın hem eğlenmesini hemde gelişmesini amaçlıyoruz.Bu anlamda hem A takımda hem alt yapıdaki Oyun Felsefesini hedeflediğimiz Oyun sistemine göre eğiterek bir sistem oluşturmaya hedefliyoruz” dedi.

Yeşilordu Futbol Kulübü Alt Yapı Sorumlusu Lütfi Demir ise: “ Yaklaşık 10 ay önce 6 çocukla başladığımız Yeşilordu Futbol Okulumuz şu anda 50’ye yakın çocukla kocaman bi aile oldu. Bu okulun bu noktaya gelmesinde çok uğraşlar verildi. Şimdi de Hacı Ahmet Taşpınar hocamız ve yardımcı antrenörleriyle daha farklı, daha güzel ve tecrübe kokan bir hava yakaladık. Böyle bir atmosferin oluştuğu için şahsım adına çok mutluyum. Yaptığımız işi seviyoruz. Çocukların sahada ve saha dışında yaşadıkları mutluluğu, birbirleriyle olan arkadaşlıkları, öğrendiklerini yansıtmaları gibi bir sürü değişimi gördüğümüzde ki mutluluk paha biçilemez bizim için. İleriye dönük projelerimizle onlara daha iyi imkanlar sunarak daha iyi olmalarını sağlayacağız. Şüphemiz yok ki hepsi normal hayatlarında da, spor camiasında da iyi, ahlaklı bir birey ve sporcu olacaklardır.” diye konuştu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!