Mart 20, 2023

Ordu’da mücadele eden 4 kadın futbol takımının katıldığı U13 Kızlar Futbol Turnuvası tüm hızıyla devam ediyor.

Bu yıl 2’nci kez yapılan U13 Kızlar Futbol Turnuvası’nda büyük çekişme var. Yenimahalle 52 Spor, Rüsumat-4 Gençlikspor, Fatsa Dumlupınarspor ve Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün mücadele ettiği turnuvada kısa süre içerisinde şampiyon belli olacak.

İki haftası geride kalan U13 Kızlar Futbol Turnuvası’nda Yenimahalle 52 Spor, geride kalan 2 maçta 6 puan toplarken, Rüsumat-4 Gençlikspor ilk 2 müsabakada 4 puan alabildi. Ünye Gücü Futbol Kulübü 1 puan, Fatsa Dumlupınarspor ise puansız yoluna devam ediyor.

3’ncü müsabakaların oynanacağı hafta öncesinde geri sayım sürerken, 26 Haziran 2019 Çarşamba günü saat 16.00’da Altınordu Spor Toto Karşıyaka Tesisleri’nde Yenimahalle 52 Spor-Rüsumat-4 Gençlikspor müsabakası oynanacak. Diğer karşılaşmada ise Fatsa Dumlupınarspor ile Ünye Gücü Futbol Kulübü, kozlarını paylaşacak.

“Verimli bir turnuva”

U13 Kızlar Futbol Turnuvası müsabakalarının çok iyi geçtiğini aktaran Yenimahalle 52 Spor Antrenörü Özcan Türkmen; “Geçen sezon ilk kez yaptığımız ve bu sezon da devam ettiğimiz U13 Kızlar Futbol Turnuvası müsabakalarımız devam ediyor. İlk 2 maçımızı kazandık. Sırada Rüsumat-4 Gençlikspor karşılaşmamız var. Onu da kazanarak çıkışımızı sürdürmek istiyoruz. burada skordan çok oyuncularımızın gelişimi ve maç tecrübesinin artmasını önemsiyoruz. Gayet verimli bir turnuva oluyor” dedi.

“Gelişim açısından güzel”

Rüsumat-4 Gençlikspor Antrenörü Hakan Yurdakul ise U13 Kızlar Futbol Turnuvası’ndan büyük zevk aldıklarını belirterek; “Güzel bir turnuva geçiriyoruz. Katılan takımlara teşekkür ediyorum. Geçen yıl başladığımız turnuvamız, bundan sonra her sene devam edecek. İlk 2 müsabakada 4 puan topladık. son maçımız Yenimahalle 52 Spor ile. O maçı da kazanmak için sahada olacağız. Oyuncularımızın gelişimi açısından güzel bir turnuva oluyor” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!