Mart 27, 2023

2022 yılının ilk haftasında başlayan Ordu Mahalli Ligi Erkekler Basketbol Turnuvası öncesinde mutlak şampiyonluk hedefleyen Ulubey Ohtamış Spor Kulübü, oynadığı 6 maçın tamamını kazanarak kupayı namağlup apoleti ile aldı.

Ordu’da yeni kurulan Ordu Ohtamış Spor Kulübü, ilk adımlarını Basketbol branşıyla atarken önemli transferler yapmıştı. Başantrenörlük görevine Reşit Arif Gürsoy’u getiren ve kurumsal kimlikle dikkat çeken kulüp, Bölgesel Erkekler Basketbol Ligi’ne katılmak için ilk olarak Ordu Mahalli Lig Büyük Erkekler Basketbol şampiyonluğu hedefi koymuştu.

Bu sezon dört takımın mücadele ettiği Ordu Mahalli Ligi Erkekler Basketbol Turnuvası’nda Ordu Gençlikspor, Ünye Akider ve Ünye Meçhul Asker ile birlikte mücadele eden Ulubey Ohtamış Spor Kulübü Erkek Basketbol Takımı, kulüp tarihindeki ilk turnuvasında beklentileri karşıladı ve oynadığı 6 maçın tamamını kazanarak şampiyonluğa oldu.

Ulubey Ohtamış Spor Kulübü Erkek Basketbol takımı Mart ayı başlarında başlayacak olan Bölgesel Lig biletini kaparken, bu müsabakaların çalışmasına ara vermeden başladı. Ulubey Ohtamış Spor Kulübü Erkek Basketbol takımı medya sorumlusu Mustafa Kemal Poyraz, yaptığı açıklamada bu takımın mahalli ligde olduğu gibi Bölgesel Ligi de kayıpsız geçerek 2.lige çıkacağını söyledi.

Ulubey Ohtamış Spor Kulübü Erkek Basketbol takımının bu ligin çok çok üzerinde bir kadroya sahip olduğunu ifade eden Poyraz,” Bu takımda süper lig görmüş sporcuların yanında ilerisi için umut veren gençler var. Tecrübeli ve de gençlerin karışımıyla muhteşem bir takım ortaya koyduk. Bir aksilik olmadığı taktirde bu takım 2.lige çıkarak Ordu salon sporlarına ayrı bir heyecan katacak. Çünkü Ordu ili bunu fazlasıyla hak ediyor. Şurada yakın zamanlarda Ordu ilinin süper ligde futbol takımı ve süper ligde oynayan kadın basketbol takımları vardı. Sporcularımız ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla bizlikte o heyecanı tekrar yaşamak ve yaşatmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bu anlamda herkesin desteğini yanımızda görmek istiyoruz diyen Poyraz, Ulubey Ohtamış takımının sadece Ordu iline değil, bölge ve ülke basketboluna ayrı bir heyecan katacağını” söyledi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!