Mayıs 31, 2023

2021-2022 sezonunda Kadınlar Futbol 2.Ligi’nde mücadele edecek olan Ünye Gücü Futbol Kulübü Kadın Futbol Takımı, yeni sezonda B Grubu’nda mücadele edecek.

2019-2020 sezonunda mücadele ettiği Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde şampiyon olarak bir üst lige yükselen Ünye Gücü Futbol Kulübü Kadın Futbol Takımı’nın bekleyişi sona erdi ve Türkiye Futbol Federasyonu 2.Lig gruplarını belirledi. Kadınlar 2.Ligi’nde yeni sezon öncesinde grup kuraları çekilirken, Ordu ekibi B Grubu’nde yer aldı.

Ünye Gücü Futbol Kulübü Kadın Futbol takımı 6 takımın mücadele edeceği yeni sezonda B Grubu’nda Giresun, Kayseri, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay ilini temsilen takımlar 1.Lig’e yükselme mücadelesi verecek. B Grubu’nda yeni sezonda Ünye Gücü FK, Giresun Sanayispor, Birfen Koleji Hatay Defnespor, Carstyle Kılıçarslanspor, Kahramanmaraş Anadolu Gençlikspor, Osmaniye Kadınspor takımları yer aldı.

Kadınlar 2. Lig fikstür ve grup eşleşme kura çekimi 19 Ocak 2022 tarihinde saat 11:00’de online olarak gerçekleştirilecek ve ilk hafta müsabakaları 5 – 6 Şubat 2022 tarihlerinde oynanacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!