Mart 24, 2023

Ulubey’de Şampiyonluğu Yukarı Kızılen Kaptı ! 3-2

9.Ulubey Halı Saha turnuvasında Salı günü Belenyurtspor ile Yukarı Kızılen arasında oynanan ve nefes kesen final maçının ardından, şampiyon takım Yukarı Kızılen oldu.

Ulubey’de her yaza damgasını vuran, profesyonel ve amatör futbolcularında oldukça katılım gösterdiği Ulubey Halı Saha turnuvasında şampiyon belli oldu. 20 takım arasında finale kadar yükselmeyi başaran Belenyurtspor ile Yukarı Kızılen arasındaki karşılaşma nefesleri kesti.

Final karşılaşmasında ilk gol Belenyutspor’dan gelirken eski Ulubey Belediyespor golcüsü olan Adem Sarı takımını 1-0 öne geçirdi. İlk yarının son anlarında ise Yukarı Kızılen Alperen ile eşitliği yakaladı. Yukarı Kızılen Yurdeşen ile bulduğu golle öne geçerken, Adem Sarı takımını adına beraberlik golünü attı. Maçın son anlarında ise Yukarı Kızılen Kamil Can ile bulduğu golle şampiyonluğu kazandı.

Yukarı Kızılenspor’da profesyonel tecrübeleri bulunan Asım Can Çaykıran ve Altan Kılıç ile Bölgesel Amatör Lig’de top koşturan Kamil Can Keskin ön plana çıkarken, Belenyurtspor’da ise profesyonel oyuncu Hakan Yüce’nin yanı sıra Ordu amatöründe büyük başarılar yakalayan Resul Demir, Adem Sarı, Necdet Apaydın forma giydi.

Turnuvanın enleri arasında ise 16 golle gol kralı olan Şıhlar Gençlik’ten Samet İçköprü olurken, Belenyurt kalaecisi Bahadır Özyürek en az gol yiyen kaleci, turnuvanın centilmen takımı ise Ulubey City takımı oldu.

Samet Karadağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!