Uluhan Arslan Kupayı da Tuttu !
Orduspor’un sezon başında Ladik Belediyespor’dan transfer ettiği Uluhan Arslan, lig maçlarındaki performansını Play-Off maçlarında daha da arttırdı ve gol yemeden…
Orduspor’un sezon başında Ladik Belediyespor’dan transfer ettiği Uluhan Arslan, lig maçlarındaki performansını Play-Off maçlarında daha da arttırdı ve gol yemeden kupayı kazanan takımın parçası oldu.
Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig’de Ladik Belediyespor’da forma giyen ve yeni sezonda Mor-Beyazlı Orduspor formasını sırtına geçiren Uluhan Arslan, ligin sonlarına gelindikçe performansını zirveye çıkarmaya devam ediyor. 1995 doğumlu olan ve Bölgesel Amatör Lig’de 29 maça çıkan Arslan, Orduspor’daki performansı ile taraftarların yopun ilgisine maruz kaldı.
Ligde normal sezonda 16 maçta kalede yer alan Uluhan Arslan, bu maçlarda sadece 7 gol yemişti. Uluhan Arslan 16 maçın ise 11’inde kalesini gole kapatmış ve Ordu’nun kalesini sağlama almıştı. Orduspor’un başarılı kalecisi, başarılı performansını Play-Off maçlarında sürdürürken 3 maçta da gol yemedi ve gol yemediği maç sayısını 14’e çıkardı.
Çeyrek Final ve Yarı Final maçlarında Spor Toto Altınordu Tesisleri’nde koruduğu kaleyi iyi savunan Uluhan Arslan, Ulubey Belediyespor ile oynanan final maçında ise libero görevi de yaptı. Bazı pozisyonlarda oyunu erken okuyarak ceza sahası dışına çıkıp ilk hamleyi yapan isim olan Arslan, 120 dakika sonunda ise maçı gol yemeden tamamlamayı başardı.
SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER