”Umarız hak edenler gerekli cezaları alırlar”

Ordu 1.Amatör Lig’de oynanan ve maç sonu tekmelerin havada uçtuğu Kabadüz Belediyespor – Fatsa Dolunayspor maçının ardından, konuk ekibin Kulüp…

 ”Umarız hak edenler gerekli cezaları alırlar”

Ordu 1.Amatör Lig’de oynanan ve maç sonu tekmelerin havada uçtuğu Kabadüz Belediyespor – Fatsa Dolunayspor maçının ardından, konuk ekibin Kulüp Başkanı Erhan Çelik önemli açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Altınordu Tesisleri’nde oynanan Kabadüz Belediyespor ile Fatsa Dolunayspor arasındaki karşılaşma, bitiş düdüğüyle birlikte adeta bambaşka bir boyut kazanmıştı. Bir taraftar kanlı formalar ile evlerine dönen Kabadüz Belediyespor, diğer tarafta ise birçok futbolcusunu hastahaneye kaldıran Fatsa Dolunayspor vardı.

Karşılaşma sonrasında Fatsa Dolunayspor cephesinden Kulüp Başkanı Erhan Çelik’e ulaştığımızda, Spor52.com sitesi için önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, 5 yıldır güzel şeyler başardıklarını ve amaçlarının çocukları sokaklardan kurtarıp spora yönlendirmek olduğunu söylerken, maçta yaşanan olayların üzücü olduğunu belirtti.

‘OLAYLARI BAŞLATANI GÖRÜNCE UTANDIM’

Kulüp Başkanı Erhan Çelik, yaş ortalaması düşük olan takımlarını rakibin sahipsiz gördüğünü ve direkt saldırıya maruz kaldıklarını belirtirken ”Yaş ortalaması 19 olan bir takımla mücadele ediyoruz. Neredeyse tamamı altyapıdan yetiştirdiğimiz futbolcu grubu var. Bu karşılaşmada hiç birşey yokken maç sonu rakip takımın hocası bizim kulübeye doğru küfür ederek koşup 18 yaşındaki futbolcumuza vurmasıyla başladı. O an o tarz insanlarla aynı meslek grubunda yer aldığım için utandım.” dedi.

‘6 KİŞİ GİRİŞİNCE HASTAHANEYE KALDIRILDI’

Birçok kişinin karıştığı olayla ilgili ”Olaylar içinden çıkılmayan bir hale büründü. Her bir dövdükleri futbolcumuzun başında 3-4 kişi vardı. Hastahaneye kaldırılan futbolcumuza 6 kişi birden girişmiş. Sahada, seyircisi ile birlikte 40 kişi olan takım karşısında 15 kişinin 18 yaşında olduğu bir taraf vardı.” diyen Çelik, kendilerinin mağdur edildiğini belirtti.

‘BİZE HABER GÖNDEMİŞLER’

Kabadüz Belediyespor cephesinin olayları başlayan taraf olduğunu belirten Erhan Çelik, tek isteklerinin ligin centilmence devam etmesi olduğunu belirtirken, son olarak ”Olaylar onların hamlesi ile başladı. Polis tutanaklarında zaten herşey mevcut. Bize haber göndermişler ‘Bizden şikayetçi olmayın, biz de sizden olmayalım’ diye. Daha bunun üzerine söylenecek birşey yok. Biz adli şikayette bulunmadık ama umut ediyoruz sporda şiddete takılacaklar. Umarız hak edenler gerekli cezaları alırlar. Bizim amacımız centilmence ve dostça bir lig geçirmek. Bu olaylar son olur ve sağlıklı bir şekilde ligi bitiririz.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Related post

Erhan Çelik ‘’1.Amatör Lig’e Yükselip Kaldığımız Yerden Devam Etmek İstiyoruz’’

Erhan Çelik ‘’1.Amatör Lig’e Yükselip Kaldığımız Yerden Devam Etmek…

Ordu 2.Amatör Lig Play-Off Yarı Final maçında Fatsaspor’u uzatma anlarında 2-1 yenen Dolunayspor’da teknik sorumlu Erhan Çelik ‘’Haftaya Fidangör ile güzel…
Ordulu Teknik Adam Arguvan ile Anlaştı

Ordulu Teknik Adam Arguvan ile Anlaştı

TFF 3.Lig ekibi Fatsa Belediyespor’da uzun süre çalışan Erhan Çelik, TFF 3.Lig ekibi Malatya Arguvan Belediyespor ile anlaşmaya vardığını açıkladı. 2023-2024…
Altyapı Hamlesi Resmiyet Kazandı !

Altyapı Hamlesi Resmiyet Kazandı !

TFF 3.Lig ekiplerinden Fatsa Belediyespor’da yeni sezon öncesinde altyapıda yapılacak olan değişiklik, Erhan Çelik’in sosyal medyadaki paylaşımı ile resmiyet kazandı. 2020-2021…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir