- Ağustos 13, 2023
- No Comment
- 232
Ünye Gücü Futbol Kulübü Ordulu Kaleciyi Aldı
TFF Kadın Futbol 1.Lig ekiplerinden Ünye Gücü Futbol Kulübü, yeni sezon öncesinde transfer çalışmaları kapsamında geçen sezon Konak Belediyespor forması…
![Ünye Gücü Futbol Kulübü Ordulu Kaleciyi Aldı](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/irem-damla-sahin.png)
TFF Kadın Futbol 1.Lig ekiplerinden Ünye Gücü Futbol Kulübü, yeni sezon öncesinde transfer çalışmaları kapsamında geçen sezon Konak Belediyespor forması giyen Ordu doğumlu kaleci İrem Damla Şahin’i kadrosuna kattı.
Hedefini yeni sezonda Kadın Futbol Süper Ligi’ne diken Ünye Gücü Futbol Kulübü’nde transferler arka arkaya geliyor. Yeni sezon öncesinde kale mevkisi için daha önce transfer yapan ve Kadın Futbolu’nun golcü kalecisi Şeyma Nur Hapaç’ı alan Ünye Gücü Futbol Kulübü, şimdi de futbola Ordu’da başlayan 2000 doğumlu İren Damla Şahin’i transfer etti.
Futbola Orduspor 1967 A.Ş.’de başlayan ve ilk olarak 15 yaşında 3.Lig’de sahaya çıkan İrem Damla Şahin, Orduspor 1967 A.Ş. kariyerinde 49 maça çıktıktan sonra 2018-2019 sezonunda Konak Belediyespor’a transfer olarak iki sezonda 12 maç oynamayı başarmıştı. Oynadığı maçlarda yaptığı kurtarışları ile milli takım hocalarının dikkatini çeken Ordulu kaleci daha önce 5 kez U-19 Milli Takım forması gitmişti.
Ordu’da başladığı futbol yaşantısına İzmir’de devam eden ve sonrasında Covid-19 pandemi sürecinde yeşil sahalara ara veren İrem Damla Şahin, yeni sezonda yeniden futbola döndü ve aylardır sürdürdüğü bireysel antrenmanların ardından Ünye Gücü Futbol Kulübü bünyesine katıldı.
SAMET KARADAĞ