Yelken ve Kano Sporcuları’ndan Renkli 19 Mayıs Coşkusu !

Ordu’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenle kutlanırken Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü sporcularının gösterileri kutlamalara renk kattı.

19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Ordu’da pandemi koşullarında gerçekleştirildi. Şarkiye Mahallesinde bulunan Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen törene Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, protokol üyeleri, öğrenciler, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören çeşitli etkinliklerle devam etti. Programda ayrıca 19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından hediye takdimi yapıldı.

BÜYÜKŞEHİR SPORCULARINDAN 19 MAYIS ŞOVU

Düzenlenen tören Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü’nün gösterileri ile renklendi. Yelken sporcuları törenin düzenlendiği Atatürk Anıtı’na yaklaşarak pankartlar eşliğinde geçiş gerçekleştirdi. Kano sporcuları ise Civil Deresi üzerinde yaptıkları etkinlikle görsel bir şölene imza attı.

Gösterileri ile bayram coşkusunu yaşatan sporcular, kanoları ile 19 rakamı yazarak yaktıkları meşalelerle günün anlama ve önemine vurgu yaptı. Törene katılanların heyecanlı izlediği ve alkışlarla son bulan gösteriler korona virüs salgını dolayısıyla buruk geçen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusuna renk kattı.

BAŞKAN GÜLER: “ARTAN ANLAM VE İNANÇLA 19 MAYIS’I KUTLUYORUZ”

19 Mayıs Atatürk’ü Anama Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla duygu ve düşüncelerini paylaşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, artan anlam ve inançla 19 Mayıs’ı kutladıklarını söyledi. Gelecek zamanlarda pandeminin olmadığı coşkulu kutlamalar yaşanması temennisinde bulunan Başkan Güler, herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anama Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik etti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!