- Temmuz 26, 2019
- No Comment
- 89
Yeni Ordu Stadı Sessizliğe Gömüldü !
Ordu’da Durugöl Tesisleri’nin yıkılarak yerine yapılması beklenen Yeni Ordu Stadyumu’nun 2019-2020 sezonuna da yetişmesi beklenmiyor. Orduspor’un konakladığı ve amatör takımların…
Ordu’da Durugöl Tesisleri’nin yıkılarak yerine yapılması beklenen Yeni Ordu Stadyumu’nun 2019-2020 sezonuna da yetişmesi beklenmiyor.
Orduspor’un konakladığı ve amatör takımların maçlarını yaptığı, Süper Lig’de mücadele eden takımların seviyesinde olan Durugöl Tesisleri’nin yerinde artık kocaman bir sessizlik var. OHAL kararı ile yıkılan tesislerin yerine Yeni Ordu Stadyumu inşaatı başlanmasına rağmen, açıklanan açılış tarihlerinin hiçbirinde stadyum açılmadı.
Temeli 2017’de atılan, açılışı 4 kez ertelenen ve Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Engin Tekintaş’ın ‘ek bütçe olmadığı takdirde yeni sezona yetişmez’ dediği Ordu Stadyumu’nda dış cephede paslanmalar meydana geldi. Önce 105, sonra 110, daha sonra 150 Milyon Lira harcandığı belirtilen Ordu Stadyumu için son rakamlar ise 161 Milyon Lirayı gösterdi.
Özellikle Yeni Orduspor Kulübü için yapılan ve iki sezon önce ‘2019-2020 sezonunda 1.Lig’de Yeni Orduspor bu stadyumda güzel işler yapacak’ diyen eski Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın sözleri halen hatırlanırken, stadyumun henüz bitmemesi traji-komik bir hal almaya başladı.
Çimlerin hazır hale gelmesinin ardından son aşama olarak tribünlere döşenmesi beklenirken, aradan aylar geçmesine rağmen işlem yapılmadı. Bunların dışında yapılan bölümlerde dış cephesinin paslanmaya başladığı belirtildi. Yetkililer, stadın ikmal ihalesinin 2018 yılına yetiştirilemeyeceğini, 2019 yılının bütçesinden gerçekleştirileceğini belirtmiş ancak herhangi bir girişim olmamıştı.
SAMET KARADAĞ